Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 19:27 Bu haber 1827 kez okundu
 
TYGD Yalova’da buluştu
Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) üyeleri Yalova’da düzenlenen genişletilmiş temsilciler toplantısında bir araya gelerek istişarelerde bulundular.
GÜNDEM Haberi
TYGD Yalova’da buluştu

Kısa adı TYGD olan Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği üyeleri Genel Başkan Kenan Akçahanoğlu başkanlığında 7 Bölgenin temsilcileri ve il temsilcileriyle Marmara Bölge Başkanlığı himayesinde Yalova’da bir araya geldiler.

 

15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen genişletilmiş toplantıda TYGD Marmara Bölge Başkanı Fedai Güngör’ün hoş geldiniz konuşmasının ardından bir konuşma yapan Genel Başkan Vekili Ragıp Lapçın Dernek olarak ülke genelinde ve yurtdışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılandıklarına dikkat çekerek şunları söyledi.

 

TYGD Başkan Vekili Lapçın;” Biz Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği olarak bugün Marmara Bölge Başkanımız Fedai Güngör ve ekibini organize ettiği genişletişmiş toplantıda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. TYGD Marmara Bölge Başkanımız Fedai Güngör ve ekibine bu organizasyonu yaparak bizleri Bölge Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimizle bir araya getirdiği için teşekkürü borç bilirim. Dernek olarak çok güzel projelere imza atmayı hedefliyoruz. İlk projemiz olarak Ulak Haber adı altında ulusal düzeyde bir gazete çıkararak ülke sathına ve yurtdışında 8 ülke ile KKTC de haber ajansımızı aktif olarak gündemde tutmaktır, bu projemizle birlikte başka bir projemiz ise UNİWEB adı altında yine ulusal düzeyde bir internet televizyonunu hayata geçireceğiz. Tabi bu iki projemiz sadece başlangıç birbirinden güzel ve meslektaşlarımızın şevkini arttıracak projelerimizi zaman içerisinde hayata geçireceğiz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

 

Öte yandan TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu genişletilmiş toplantıda Bölge Başkanlarına ve İl temsilcilerine hoş geldiniz diyerek Genel Başkan Vekili Sayın Ragıp Lapçın’in belirtiği birbirinden güzel projelerimizi hayata geçireğiz ve derneğimizin geldiği nokta bizim için yeterli olmamakla birlikte zaman içerisinde himayemize alacağımız güçlü kalemlerle daha da ileriye gideceğiz. ”dedi.

 

Ulak Anadolu Yayın Kurulu Başkanı Gülin Gülşah Aldoğan ise; birbirinden kıymetli kalemlerle yol yürümenin verdiği mutluluğu yaşıyorum. Bizleri bu çatı altında buluşturan Allah’a sonsuz şükürler olsun. Bizler birbirimize kenetlendiğimiz sürece hiçbir güç bizi koparamaz. İnşallah bu birlikteliğimiz, kenetlenmişliğimiz sürekli devam eder.” dedi.

 

Daha sonra program Yalova Valisi Muammer Erol’u ziyaret ve Yalova’nın tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardında TYGD Marmara Bölge Başkanı Fedai Güngör’ün katılımcılara çeşitli hediyeler takdim etmesiyle son buldu.

 

ÖZEL HABER

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı