Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 17:51
 
Türkmen Çiftçi ÇUKURLARI
Çamlıyayla Mahallesinde bulunan Türkmen Çiftçi Bulvarı, isim değiştirerek Türkmen Çiftçi Çukurları oldu.
GÜNDEM Haberi
Türkmen Çiftçi ÇUKURLARI

Haber Merkezi

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Çamlıyayla Mahallesinde bulunan Türkmen Çiftçi Bulvarı çukur ve tozdan geçilmiyor. Okullar bölgesi olması münasebetiyle oldukça büyük bir trafik yükünü sırtlayan yolda açılan çukurlar ve yolun ham toprak olmasında dolayı sürücü ve yayalar oldukça zor durumda kalıyor.

Yazın toz kışın çamur deryası

Her sabah düzenli olarak iş yerine gitmek için bu yolu kullanan vatandaşlar oldukça tepkili. Söz konusu yolun ham olmasında dolayı toz topraktan geçilmediğini söyleyen vatandaşlar, “Bu yol kışın çamur deryası yazın ise toz toprak deryası oluyor. Biz her sabah işyerlerimize gitmek için bu yolu kullanıyoruz. Kışın çamurla yazın da toz toprak ile mücadele ediyoruz.” diye tepki gösterdiler.

Türkmen Çiftçi ÇUKURLARI

Duruma tepki gösteren bir diğer vatandaş ise, “Bu bölgede sekiz eğitim kurumu olmasında rağmen bu yolun hali içler acısı. Burası da böyle ise kim bilir kırsal alanlardaki yollar ne durumdadır. Biz uzun zamandır bu alanda ikamet ediyoruz. Bu yolun ismi Türkmen Çiftçi Bulvarı ama bana göre Türkmen Çiftçi Çukurları olsun ki biz de ona göre burayı tarif edelim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkmen, Çiftçi, ÇUKURLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı