Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 10:07 Bu haber 1011 kez okundu
 
‘Türkiye onlar için sigorta konumunda’
Şanlıurfa’da yaşayan Suriyelilerin Eğitim Sistemine adaptasyonunu sağlama ve var olan sorunların tartışıldığı toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde Yapıldı.
EĞİTİM Haberi
‘Türkiye onlar için sigorta konumunda’

Yapılan Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İsa Doğan Yüksel, Erdal Şekeroğlu ve Suriye Eğitim Koordinatörleri katıldılar.

Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun konuşulduğu toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan şunları söyledi: “ Suriyelilerin Eğitim Koordinatörleri olarak sizlerin yaptığı iş bizler için memleket için önemli bir iş. Ülkemizde, şehrimizde yaşayan savaş mağduru Suriyelilerin şimdiye kadar zaruri ihtiyaçları karşılanıyordu. Bundan sonra onların eğitim sorunlarıyla da ilgilenmek lazım Biz Bunları Ortada bırakırsak bunlar terör örgütleri tarafından bize karşı kullanılacaklardır. Türkiye onlar için bir sigorta konumundadır. Onlara iyi bir eğitim verip, aş verip iş verirsek onlarda bu ülkeye katkı sunarlar. Yoksa terör örgütlerinin eline düşüp bize karşı kullandırılırlar. Biz bunlara sahip çıkmazsak bunlar savaşçı olacak, Dünya’ya ve Şanlıurfa’ya zarar verecekler. Yeni dönemde bunların hem topluma hem de eğitime entegrasyonunu sağlamamız lazım.” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı