Haber Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 22:15
 
Türkiye Değişim Partisi Tarihte Bir İlki Gerçekleştirdi
Türkiye Değişim Partisi (TDP) partiye katılan üyelerin oylarıyla genel başkanını seçerek siyaset tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Türkiye Değişim Partisi Tarihte Bir İlki Gerçekleştirdi

 

Türkiye Değişim Partisi’nin (TDP) haftaya gerçekleşecek 1. Olağan Kurultayı öncesinde, genel başkanlık için tek aday olan Mustafa Sarıgül için temayül yoklaması düzenlendi. Kurultay öncesinde, genel başkanlığa tek aday olan parti Genel Başkanı Sarıgül, partisinin 66 il başkanlığında eş zamanlı yaptığı temayül yoklamasına Şanlıurfa’da katıldı.

 

     

 

Partinin genel başkanını partiye kayıtlı üyelerin oylarıyla seçilmesiyle Türkiye tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bugün yapılan seçimin Türk demokrasi tarihine geçeceğini ifade eden Türkiye Değişim Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Bahri Ağolday, ‘’İlk defa genel başkanı, partiye kayıtlı üyeler seçiyor’’ ifadelerini kullanarak konuşmalarını şu sözlerle sürdürdü:

 

DEMOKRASİNİN VE ADALETİN OLMADIĞI BİR YERDE HUZURDAN BAHSEDİLEMEZ

 

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Genel Başkanımızı partimize kayıtlı tüm üyeler seçiyor. Özellikle belirtmek isteriz ki bu seçim sıradan bir eğilim yoklaması değildir. Tüzüğümüzün 37/4 maddesi uygulanmakta ve partimizin Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyelerimizin onayı ile aday olabilmektedir.

 

Demokrasinin ve adaletin olmadığı bir yerde, huzurun ve başarının olmayacağının bilincinde olarak, delege ağırlığına veriyoruz.

 

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ DEMOKRASİNİN GEREİĞİNİ YERİNE GETİRİYOR

 

Seçime girmeye hak kazandığımız ÇARE ve DEĞİŞİM Kurultayımıza günler kala, partimize kayıtlı binlerce üyemiz, il başkanlıklarımızda kurulan sandıklarda genel başkan adayımızı seçerek demokrasinin olmazsa olmasını gerçekleştiriyor.

 

DAYATMA DEĞİL, GERÇEK DEMOKRASİ OLMALIDIR

 

Buradan tüm siyasi partilere çağrıda bulunuyoruz. Demokrasinin gereğini yerine getirin ve sizlere gönül vermiş tüm partililerinize seçme hakkı tanıyın. Aksi demokrasi değil, bir dayatma olmaktadır. Toplumun iradesini delege değil, üye temsil etmektedir.

 

Biz Türkiye Değişim Partisi olarak, çıktığımız bu yolda demokrasiyi, adaleti ve eşitliği her zaman sağlayacağımıza söz veriyoruz Kamuoyuna saygı ve sevgilerimizle….

 

HABER:  AYSEL KIRIŞAN

 

GÖRÜNTÜ: ÖMER FARUK ÇİÇEK

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı