Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 13:36 Bu haber 1339 kez okundu
 
Türk Kızılay’ı Suriye’de Alçakça Saldırıya Uğradı!!!
Suriye Çobanbey Elbab bölgesinde Türk Kızılay ekibine haince saldırı yapıldı. Yapılan alçakça saldırıyı öğrenen Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık saldırı haberini alır almaz bölgeye harekete geçti.
GÜNDEM Haberi
Türk Kızılay’ı Suriye’de Alçakça Saldırıya Uğradı!!!

Türk Kızılay’ı bugün Suriye Çobanbey Elbab bölgesinde plakasız araç içerisinde yüzleri maskeli kamuflaj kıyafetli kişiler tarafından çapraz ateşe tutulması sonucu Sevgi Mağazasında çalışan Kızılay personeli yaşamını yitirirken araçta bulunan bir Kızılay personeli saldırı da yaralanmış olup bir personel ise saldırıyı yara almadan atlattı

 

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, ‘’ Türk Kızılay’ına yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek şu sözleri kaydetti;

 

‘’Çoban bey Elbab arasında seyir halindeki üzerinde ve tavanında belirgin bir şekilde Kızılay amblemi bulunan Türk Kızılay aracına plakasız araç içerisinden yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafetli kişiler tarafından açılan çapraz ateş sonucu Kızılay Elbab Sevgi Mağazasında çalışan bir Kızılay personelimiz şehit olmuştur. Araçta bulunan bir Kızılay personeli saldırı da yaralanmış bir personelimiz ise saldırıyı yara almadan atlatmıştır. Saldırı da yaralanan Kızılay personeli Çobanbey de tedavi altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan arkadaşımız ilk tedavinin ardından Türkiye’ye sevk edilecektir.

 

Kızılay Genel Başkanı Doktor Kerem Kınık alçakça yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek ‘‘Uluslar arası hukukla korunması gereken üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için uluslar arası insancıl hukuka göre dokunulmazlığı bulunan Kızılay personeline yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin de çabalarıyla saldırganların en kısa zamanda yakalanacağını inanıyorum. Tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyorum’’Dedi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı