Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 10:21 Bu haber 1971 kez okundu
 
Tulumba Ramazanın gözdesi oldu
Şanlıurfa’da Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan tulumba tatlısına her yıl olduğu gibi bu yılda rağbet oldukça yüksek.
YAŞAM Haberi
Tulumba Ramazanın gözdesi oldu

Haber: Hasan RAY

 

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bağlı Akşemsettim Mahallesinde tatlıcılık yapan Mehmet Demir adlı tatlıcı Ramazan ayına ve sıcak havaya rağmen her gün yüzlerce kilo tulumba tatlısını Şanlıurfalıların sofrasına taşımak için çalışıyor. Ocak başında tatlıların hamurundan kızartılmasına kadar canla başla çalışan tatlıcı Mehmet Demir, “Amacım temiz ve kaliteli bir tatlıyı hemşerilerimin sofrasına ulaştırmaktır” dedi.

 

Sıcak hava engel olmuyor

Şanlıurfa’da özellikle Eyyübiye bölgesinde geniş bir kesim tarafından tanınan tatlıcı Mehmet Demir, Ramazan ayında da yaptığı tulumba tatlılarıyla Urfalıların ağzını tatlandırıyor. Sıcak hava ve Ramazan ayına rağmen çalıştıklarını söyleyen Mehmet Demir, “Havalar sıcak, normal şartlara göre biraz daha yoruluyoruz. Ama olsun bizim işlimiz budur. Biz daha kaliteli tatlı çıkarmak için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Ramazan ayı berekettir

Normal şartlarda ortalama her gün 50 ile 100 kilo arasında tatlı sattıklarını söyleyen Mehmet Demir, “Ramazan ayında işlerimiz daha yoğun oluyor. Vatandaşa Ramazanda sofrasında tatlı görmek istiyor. Bu anlamda bize de daha çok iş düşüyor. Bu yüzden satışlarımız da artıyor. Biz durumumuzdan memnunuz. Ramazan ayının bereket ayı olduğu zaten bu yönüyle de ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı