Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 18:37 Bu haber 1473 kez okundu
 
TÜGVA Şanlıurfa şubesinin açılışı yapıldı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şanlıurfa Şubesinin açılışı yapıldı. TÜGVA İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ve Vakıf Genel Başkanı İsmail Emanet'in de katılım gösterdiği açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Türkiye'nin en çok genç nüfusunu barındıran Şanlıurfa'da gençliği TÜGVA'ya davet ediyorum" dedi.
GÜNDEM Haberi
TÜGVA Şanlıurfa şubesinin açılışı yapıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şanlıurfa Şubesinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Rabia Meydanının karşısında yer alan TÜGVA Vakfı Şanlıurfa Şubesi'nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, TÜGVA İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Haliliye Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterisi ile başlayan program daha sonra İl Müftüsü İhsan Açık'ın duaları ile devam etti.

Ardından kürsüye gelerek açılışa katılan vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Yerel yönetimler olarak böylesine genç ve dinamik bir nüfusu içerisinde bulunduran Şanlıurfa'da gençlik faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz" dedi.

 

Türkiye'nin en yoğun genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'da başta eğitim olmak üzere spor ve kültürel faaliyetlere ağırlık verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Türkiye'nin en çok gencini barındıran şehri Şanlıurfa'dır. Toplamda 625 bin öğrencisi olan Şanlıurfa'da açılışını yaptığımız vakıf, gençlerin yeni buluşma adresi olacaktır. Özellikle geçmişten kökünü alan ve geleceğe doğru ilim ve irfan doğrultusunda ilerleyen bir gençlik, ülkemizin geleceğinin emanet edileceği bir gençliktir" diye konuştu.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ: 16 NİSAN'DA GENÇLİĞİN DE ÖNÜ AÇILACAKTIR

Konuşmasında 16 Nisan'da yapılacak Halk Oylamasına da değinen Başkan Çiftçi, Anayasa değişikliği ile gençlerin siyasette de temsil hakkının genişleyeceğini hatırlattı. Gençleri ile birlikte büyüyen ve gelişen bir Türkiye'yi inşa ettiklerini dile getiren Başkan Çiftçi, "İnşallah gelecek adına güzel günler bizi bekliyor. İşte 16 Nisan'da halkımızın inşallah onaylayacağı halk oylaması gençliğe nasıl önem verdiğimizi bize gösterecek. İnşallah 16 Nisan'da onaylanacak Halk Oylamasının ardından gençlik siyasette de temsil hakkına kavuşacak" şeklinde konuştu.

 

ERDOĞAN: URFA GENÇLİĞİ EMİN ELLERDE

Başkan Çiftçi'nin ardından açılışa katılan vatandaşlara seslenen TÜGVA İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ise vakfın çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. TÜGVA'nın Türkiye'nin dört bir tarafında gençler için ilk adres olduğunu belirten Erdoğan, "TÜGVA, gençlerimizin değerleri ile barış içerisinde, inancını kuşanmış bir şekilde faaliyetler yapıyor. Ve TÜGVA bunu ortaokuldan üniversiteye varıncaya kadar sürdürüyor. Vakfımız eğitim, sanat, kültür ve spor alanında gençliğin yanında yer alıyor. Bununla da yeterli kalmıyor, buradaki temsilcilik binamızda gençler arkadaşları ile buluşmak için, çay içmek için, kitap okumak için bu adrese gelecekler. Ve aileler bilecek ki 'Benim oğlum emin ellerde'. TÜGVA onun için gençlerimizin önünü açmak, onların projelerini hayata geçirmek için fırsat sunmak ve gençlerimizin enerjilerini doğru sarf etmeleri için çok güzel bir imkan sunuyor" diye konuştu.

 

EMANET: TÜGVA, GENÇLERİN İLK ADRESİ OLACAK

TÜGVA İstişare Kurulu Üyesi Erdoğan'ın ardından kürsüye gelen TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet de tüm gençliği vakfa beklediklerini dile getirerek "Bu manevi iklimin, inşallah günümüzü, önümüzü, ömrümüzü ve 16 Nisan'ımızı bereketlendirmesini niyaz ediyorum. Bu bereketlenme ile birlikte TÜGVA olarak gençlerimize hizmet etmek adına Türkiye'nin her yerinde il ve ilçe temsilciliklerimizle yolumuza devam ediyoruz" sözlerini kullandı.

Konuşmaların ardından vakfın açılışı yapıldı. Açılışın ardından davetliler hep birlikte vakfı gezerek, bilgiler aldı.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı