Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 09:17 Bu haber 2135 kez okundu
 
Trambüs projesinde altyapıda sona doğru
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Trambüs projesi kapsamında Emirgan-Haleplibahçe arasında başlattığı altyapı çalışmaları tamamlanmak üzere.
GÜNDEM Haberi
Trambüs projesinde altyapıda sona doğru

Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı, Trambüs Projemiz kapsamında Katener Konsol İmalatı çalışmalarının 90 oranında tamamlandığını açıkladı. 


Yapımcı firma Bozankaya, proje için tanınan sürenin dolmasına 2 hafta kala çalışmalara hız verdi. Otobüslerin gelişi, durakların düzenlenmesi, yasal prosürlerin tamamlanması ve deneme sürüşleriyle birlikte Trambüs projesinin devreye girmesi bir kaç ay daha zaman alacakmış gibi görünüyor. 


Anımsanacağı gibi;  Balıklıgöl-Toplama merkezi arasında çalışacak olan Trambüs’ün ücretsiz olarak hizmet vermesi, şehir merkezindeki araç yoğunluğunun azaltılması ve şehir içi toplu taşıma işi yapacak olan Trambüs’ün daha rahat ve verimli çalışması için Trambüs güzergahında araç park etme işini azaltmak amacıyla bu güzergahtaki parkomat ücretinin yükseltilmesi ile ilgili gerekli araştırmaların yapılması konusunda Büyükşehir Belediyesi Meclisi Nisan toplantısında karar alınmıştı. 
Öte yandan Trambüs altyapısı için yürütülen çalışmalar 'Otobüs yolu' düzenlemelerini de  etkiledi. Ziraat Bankası kavşağı aile Köprübaşı arasında Otobüs yolu uygulaması kaldırıldı. (Urfahizmet)
 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı