Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 13:04 Bu haber 1184 kez okundu
 
Toplu taşımada yeni uygulama
Toplu taşımada son 4 yılda 'En İyi Uygulama', 'En İyi Teknoloji Kullanımı', 'Hizmet Kalitesi' ve 'Erişilebilirlik' dallarında uluslararası bazda 4 ödüle layık görülen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, rol model olmaya ve yeniliklere devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Toplu taşımada yeni uygulama

Büyükşehir Belediyesi halka daha iyi hizmet vermek için plansız gelişen alanlarda topografyası düzgün olmayan bölgeler ve yolları dar olan yerleşim alanlarında toplu taşıma ihtiyacının giderilmesi amacıyla ‘’KISA RİNG HATLARI’’ diye adlandırdığımız yeni bir ulaşım modu geliştirdi.

 

Yapmış olduğu yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı mevcut toplu taşıma sistemine ek olarak alçak tabanlı egelilere uygun daha küçük araçlarla vatandaşların toplu taşıma ihtiyacını karşılayacak çalışmayı uygulamaya koydu.

 

Büyükşehir Belediyesinin yeni başlaşmış olduğu uygulamayla kent merkezinde bulunan ulaşımın yol, imar veya topografyasından kaynaklanan dar ve yol trafiğinin sıkıntılı bölgelerinde yolcu sayısının az fakat ihtiyaç teşkil eden Mance-Dedeosman mahallerinde mevcut toplu taşıma güzergâhlarına bağlanan bu hatlar ile vatandaşların ulaşım ihtiyaçları karşılanacaktır.

 

Ulaşım hizmetini en iyi şekilde sunmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak her detayın üzerinde çalıştıklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, yeni hattın hayırlı olmasını diledi.

 

Son olarak yapılan düzenlemeler ve yeni hatlarla günlük yolcu taşıma kapasitesini yükselten büyükşehir Belediyesi bu çerçevede günlük 330 Araçla günde yaklaşık 190 bin yolcuya hizmet veriyor. 2017 yılı içerisinde alınacak 60 araç ile taşıma kapasitesi arttırılarak daha konforlu bir taşımacılık hizmeti verilecektir.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı