Haber Detayı
11 Nisan 2017 - Salı 10:25 Bu haber 1321 kez okundu
 
TOKİ konutları için son hafta
Şanlıurfa‘da bin 364 Maşuk konutunu satışa çıkaran TOKİ, başvuruları Ziraat Bankası aracılığıyla kabul etmeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
TOKİ konutları için son hafta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Maşuk 4.Bölge 1. V e 2.Etap Projesi kapsamında 700 adet 3+1 konut ve 664 adet 4+1 konut olmak üzere toplam 1364 adet konut kura yöntemiyle satışa sunulacak.

Kura ile satılacak konutların başvuruları T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin tüm şubelerinde  27 Mart‘ta başlamıştı. Banka yetkilileri başvuru sayısına ilişkin bilgi vermiyor ancak sayının TOKİ‘nin hedeflediği rakamların altında kaldığı öğrenildi.

Başvurular 14 Nisan Cuma günü sona erecek.  TOKİ konut almak için müracaatta bulunan kişilerin isimlerini resmi internet sitesi aracılığıyla ilan edecek.

Söz konusu müracaatlar; “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) başvuruları, En az 40 Engelli Vatandaşların başvuruları ve Diğer Konut Alıcı Adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek.

Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.  “40 Engelli Vatandaşlara” her bir kategoride belirtilen konut sayısının 5’i kadar, 3+1 konutlar için 35 konut, 4+1 konutlar için 33 konut kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek.

 Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 04 MAYIS 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabilecekler.

Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahip olacak.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı