Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 14:05 Bu haber 1434 kez okundu
 
TİGEM Güvenlik Görevlileri Ne Yapmaya Çalışıyor!!!
Ceylanpınar TİGEM’de görevli güvenlik personelleri vatandaşlara kan kusturmaya devam ediyor. TİGEM Güvenlik görevlisinin yaşlı vatandaşa yaşattığı o sıkıntılı anların kameraya yansıyan görüntüleri!!!!!
YEREL Haberi
TİGEM Güvenlik Görevlileri Ne Yapmaya Çalışıyor!!!

 

Ceylanpınar TİGEM’de görevli güvenlik personelleri kanunlar çerçevesinde kendilerine tanınan yetki ve sorumluluklarını aşarak vatandaşlara yol göstermeleri yerine adeta zulüm üstüne zulüm yaparak vatandaşları çıkmaz yola sürüklüyorlar.

 

Geçtiğimiz günler de TİGEM güvenlik görevlisi Suriye uyruklu çobanı karşısına alarak gerek sözlü gerekse fiziki şiddetle zorla suç kabullendirerek karşısına alıp sorguya çekmişti.

 

Bugünde buna benzer bir olayla  karşımıza çıkan TİGEM güvenlik görevlisi ile kendisinden yaşça büyük bir vatandaş arasında yaşandı.

 

İddialara göre TİGEM tarafından koyunlarına el konulan yaşlı vatandaş sorununu anlatmaya çalıştığı güvenlik görevlisi tarafından 'odadan yaka paça çıkarıldı.

 

Dışarıya çıkartılan ve geçim kaynağı olan koyunlarına el konulmasının ve hayvanlarını alabilmesi için 500 TL. Cezanın vermesi gerektiğini söylemeleri üzerine yaşlı vatandaş şu sözlerle haykırdı:

 

‘’Benim hayvanlarım 10 gündür içerde. Koyunlarımı ekin içinde yakalamadıkları halde el konuldu. Bakım parası olarak 980 istiyorlar. Daha sonra bu meblağı 490 TL’ye düşürüyorlar. Yani benden bakım parası olarak 490 TL istiyorlar. Acaba bende var mı 490 TL. Kim de var ki bu sıkıntılı süreçte 490 TL. Mademki ceza yoksa neden el koydunuz hayvanlarıma.’’ Diyerek sorununu dile getirmeye çalıştı.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı