Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 13:05 Bu haber 1673 kez okundu
 
TED Şanlıurfa Kolejinde masa tenisi heyecanı
Veli ve öğrenciler masa tenisi turnuvasında kıyasıya yarıştı.
SPOR Haberi
TED Şanlıurfa Kolejinde masa tenisi heyecanı

Yenilikçi eğitim anlayışının yanı sıra farklı alanlarda düzenlediği çeşitli aktivitelerle fark yaratmaya devam eden TED Şanlıurfa Kolejinde, masa tenisi heyecanı yaşandı. Veli ve öğrencilerin ayrı kategorilerde mücadele ettiği turnuva, oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

Bu yıl eğitim-öğretime açılan TED Şanlıurfa Koleji, düzenlediği masa tenisi turnuvasına velileri de dahil etti. Geçtiğimiz hafta öğrenciler ve veliler olmak üzere iki ayrı kategoride oynanan karşılaşmalarla başlayan turnuvada, her bir mücadele nefesler tutularak izlendi. Bu hafta sonu ise Final Four’a kalan öğrenci ve veliler yarıştı. Müsabakalarda raketlerini konuşturan katılımcılar, birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için yoğun çaba harcadı. Turnuva sonunda şampiyon olan öğrenci ve veli, madalya ile ödüllendirildi.

 VELİLERİN KATILDIĞI AKTİVİTELERİN DEVAMI GELECEK

Okul Müdürü Arif Kemal Şamat, masa tenisi turnuvasının, velilerin de katılımıyla bundan sonra süregelecek aktivite zincirinin ilk halkası olduğunu söyledi. Velilerin turnuvaya olan ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Şamat, “İlk hafta yapılan müsabakalarla turnuvanın son dörde kalanlarını belirledik. Bu hafta da Final Four’a, yani dörtlü turnuvaya kalanlar final maçlarını yaptılar. Çok güzel bir katılım oldu. Bu turnuvada, babasının masa tenisi ile ilgilendiğini yeni gören, ‘babam masa tenisi oynamasını da biliyormuş’ diye şaşıran öğrencilerimiz oldu. Bizim istediğimiz de buydu aslında; veli ve öğrenci katılımının bir arada olduğu sportif faaliyetler yapmak. Bu tür faaliyetlerimiz önümüzdeki günlerde voleybol ve futbol turnuvaları ile devam edecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı