Haber Detayı
09 Nisan 2017 - Pazar 12:44 Bu haber 1554 kez okundu
 
TED Şanlıurfa Koleji teniste il birincisi oldu
Türkiye Şampiyonası’nda Şanlıurfa’yı TED Şanlıurfa Koleji temsil edecek.
SPOR Haberi
TED Şanlıurfa Koleji teniste il birincisi oldu


TED Şanlıurfa Koleji Tenis Takımı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Okullar Arası Tenis Turnuvası’nda il birincisi oldu.  
Halil Efe Çiriş, Eren Palalı ve Yusuf Uyanık’tan oluşan TED Şanlıurfa Koleji Tenis Takımı, Okullar Arası Tenis Turnuvası’nda sergiledikleri üstün performansla rakiplerini mağlup ederek, il birincisi oldu. Takım oyuncuları, bu başarılarıyla Türkiye Şampiyonası’nda Şanlıurfa’yı temsil hakkı elde etti.


İLK YILDA BÜYÜK BAŞARI
Okul Müdürü Arif Kemal Şamat, hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirterek, “Biz buna inanıyoruz. Okulumuzdaki fiziki alt yapı ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sayesinde ilk senemizde yüzme ve satrançta elde etmiş olduğumuz birinciliklerin yanına tenisi de ekleyerek, bu birincilikleri taçlandırmış olduk” dedi. 


HEDEFTE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VAR
Tenis takımında ter döken Halil Efe Çiriş, Eren Palalı ve Yusuf Uyanık’ın bu spor dalında gelecek vadeden öğrenciler olduğunu kaydeden Şamat, şöyle devam etti:
“Bu öğrencilerimiz, bizleri ve şehrimizi İzmir’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecekler. İnşallah oradan da derecelerle dönüp, bir kez daha göğsümüzü kabartacaklar. Bu vesileyle öğrencilerimizi, tenis hocamız Hazan Hanım’ı ve zümre başkanımız Evrim Bey’i tebrik ediyorum. İnşallah Şanlıurfa genelinde aldığımız başarılar, Türkiye genelinde alacağımız başarılarla birlikte belki de önümüzdeki yıllarda uluslararası başarılara dönecek. Çocuklarımız, okulumuzdaki alt yapı imkanları ve özverili çalışmaları sayesinde daha güzel başarılar elde ederek, göğsümüzü kabartmaya devam edecekler.”


Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı