Haber Detayı
21 Ağustos 2017 - Pazartesi 12:42 Bu haber 1306 kez okundu
 
Suruç’ta içme suyu çalışmaları
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa’nın tamamında olduğu gibi Suruç ilçesinde de içme suyu temini çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.
YEREL Haberi
Suruç’ta içme suyu çalışmaları

DOĞRU PLANLAMALAR SAYESİNDE TASARRUF SAĞLANIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa’nın altyapı sorunlarına kalıcı çözüm üretebilmek için kentin her noktasında eşit hizmet anlayışı ile sahada çalışan ekipler vatandaşların içme suyu temini için hummalı bir performansla hizmetlerini sürdürüyor. Uzun soluklu çözümler üreten ve çözüme kavuşturan ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezindeki mahallelerde ve tüm ilçeleri kapsayan kırsal mahallelerde su alamayan bölgelerin su ihtiyacının da giderilmesini hedeflemek için yapmış olduğu teknik hazırlık ve planlamalar sayesinde hem malzemeden tasarruf hem iş gücünden hem de zamandan tasarruf ederek çalışmaların verimli sonuç elde edilmesi gerçekleştiriliyor.

 

VATANDAŞLAR “BÜYÜKŞEHİR KENDİNİ SURUÇTA HİSSETİRİYOR”

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Ölçektepe Kırsal (köy) mahallesinde köy içi şebeke eksikliği nedeni ile kolları sıvayan ekipler içme suyu temini için canla başla çalışarak mevcut içme suyu ihtiyacını gidermek için hızlı ve planlı çalışmalar yürütülerek, su problemleri ortadan kaldırılıyor. Gerçekleşen çalışmaları takdir eden vatandaşlar ve mahalle muhtarı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarında oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ’YE TEŞEKKÜR ETTİLER

Ölçektepe Kırsal (köy) mahalle Muhtarı Orhan Erdem konuşmasında; “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kendini Suruç’ta bayağı htirdi. Köy içi şebekemiz yaklaşık On (10) yıldır yoktu su ihtiyacımız oldukça fazlaydı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sağ olsun çalışmalar başladı. Büyükşehir Belediyemiz her konuya oldukça duyarlı sunduğumuz dilekçeler talepler anında cevap veriliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkürler ederiz” dedi.

Su ihtiyacının giderildiği mahallede özellikle kadınlar çalışmalar için başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye ve personellerine teşekkür ederek en fazla mutfakta ihtiyaç duyulan su teminini sağladıkları için emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı