Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 18:52 Bu haber 4197 kez okundu
 
Suruç katliamında flaş gelişme!
Cumhuriyet Halk Partisi‘nden (CHP) 5 Milletvekili Cezaevi kampüsündeki duruşma salonunda başlayacak Suruç katliamı davasını takip etmek üzere Şanlıurfa‘ya geliyor.
GÜNDEM Haberi
Suruç katliamında flaş gelişme!

Veli Ağbaba, Necati Yılmaz, Ali Şeker, Şenal Sarıhan ve Mehmet Gökdağ‘dan oluşan heyetin Şanlıurfa‘ya ulaştıktan sonra Cezaevine geçeceği bildirildi.

Saat 9.30'da görülecek  duruşmayı Suruç katliamında yaşamını yitirenlerin yakınları da takip edecek.

Milletvekilleri duruşmanın ardından kente dönerek öğlen saatlerinde bir basın açıklaması yapacak.

Biri tutuklu üç sanığın yargılandığı Suruç Katliamı davasının ilk duruşması bugün görülecek.

Suruç‘ta 20 Temmuz 2015'te 33 kişinin hayatını kaybettiği, 100’e yakın kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili davada  1'i tutuklu, 3 sanık hakim karşısına çıkacak.

İddianamede, bombalı saldırıyı gerçekleştiren kişinin, incelenen deliller, kamera kayıtları ve teşhis yapılması sonucu, Abdurrahman Alagöz olduğu belirtiliyor.

20 Temmuz 2015’te, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) çağrısıyla, Kobanê’ye oyuncak ve insani yardım malzemeleri götürmek için Suruç’ta olan 300 genç, konakladıkları Amara Kültür Merkezi’nde basın açıklaması yaptıkları sırada intihar saldırısı gerçekleşti.

Saldırıyla ilgili soruşturmaya 23 Temmuz 2015’te gizlilik kararı getirildi.

Katliama ilişkin, 9 Ocak 2017’de görülen kamu görevlilerin yargılandığı davada, dönemin ilçe emniyet müdürü Mehmet Yapalıal’a “görevi ihmal ve kötüye kullanma” suçundan 7 bin 500 TL para cezası verildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı