Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 11:10 Bu haber 1432 kez okundu
 
Süleymaniye’de kavşaklar kamulaştırılıyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 3 farklı noktada kavşak projeleri gerçekleştirerek şehir trafiğini rahatlatmayı planlıyor
GÜNDEM Haberi
Süleymaniye’de kavşaklar kamulaştırılıyor

Sanlıurfa  Büyükşehir Belediyesi, kente yeni kavşaklar kazandırmak amacıyla başlattığı çalışmaları  aralıksız sürdürüyor.
Süleymaniye‘de planlanan köprülü kavşak projesi kamulaştırmalardan kaynaklanan yargı sürecine takılmış durumda. 
Büyükşehir Belediyesi‘yle istimlak bedelini az bulan 5 mülk sahibi arasındaki anlaşmazlık mahkemece karara bağlanacak. 
Yargı aşaması tamamlandıktan sonra  projenin süratle uygulamasına geçilecek. 
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı,  Karaköprü‘nün trafik yükünü çeken Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunu da rahatlatmak istiyor. 
Bu amaçla Kolsuzoğlu Bulvarı‘na yakın noktada planlanan köprülü  kavşak projesi için  yıkım işleri büyük ölçüde tamamlandı. Burada planlanan proje için  Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı  ihale süreci başlattı.
Çevik Kuvvet Projesini başlatması için Karayolları‘nı harekete geçmeye zorlayan Büyükşehir  Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,  Diyarbakır yolunun 50 metre genişliğe getirilmesi için de çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. 
Bu yıl içinde yapım startı alacak bir başka proje Eski Hal kavşağı köprülü kavşağı.. 
Proje kapsamında Akçakale yolu girişinde bulunan Petrol istasyonu‘nun geriye çekilmesi gerekiyor.  Bunun için Büyükşehir ve TOKİ‘nin birlikte planladığı ’Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi‘ kapsamında yer alan işyerlerinin taşınması gerekiyor.  Bu anlamda esnafa taşınmaları için verilen 45 günlük süre 2 hafta sonra dolacak. 
Eski Sanayide işyerlerinin boşaltılmasından sonra Akaryakıt istasyonu geriye çekilecek, Böylece Köprülü Kavşak projesi önündeki engeller kaldırılmış olacak.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı