Haber Detayı
23 Nisan 2017 - Pazar 15:20 Bu haber 1214 kez okundu
 
Sosyal medyada fuhuş yapılıyor
Şanlıurfa’da son zamanlarda fuhuş sokaklardan ve evlerden çıkarak sosyal medyaya taşınmaya başlandı.
GÜNDEM Haberi
Sosyal medyada fuhuş yapılıyor

Şanlıurfa’da son zamanlarda fuhuş sokaklardan ve evlerden çıkarak sosyal medyaya taşınmaya başlandı. Bazı kimliği belirsiz kişiler Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde vatandaşlarla arkadaş oluyor, daha sonra bazı kadın fotoğrafları atarak fuhuş pazarlığı yapıyor. Son zamanlarda sayısı artan sosyal medya fuhuşu vatandaşları tedirgin etmeye ve aynı zamanda rahatsız etmeye başladı.

 

SOSYAL MEDYADA SAYILARI ÇOĞALDI

Sosyal medyada yapılan fuhuşun boyutları o kadar doruk noktalara ulaştı ki artık sayılarını saymak mümkün oluyor. Sayıları her geçen gün artan sosyal medya fuhuşçularının son kurbanı H.R. isimli bir vatandaş oldu. Olay ise şöyle gelişti. H.R. isimli vatandaşı Facebook isimli sosyal medya sitesinde tanımadığı biri arkadaş olarak ekledi. Daha sonra bu şahıs H.R.’ye elinde bazı kadınların olduğunu ve isterse kendisi ile görüştürebileceğini söyledi. Şahısın söyledikleri karşısında şoke olan H.R. ne yapacağını bilemezken durumu hemen Olay Gazetesi’ne bildirdi. Yapılanı ahlaksızlık olarak nitelendiren H.R. bu duruma bir an önce müdahale edilmesini gerektiğini de ifade etti.

 

‘BU DURUM TEHLİKE SAÇIYOR’

H.R. , duruma çözüm bulunmasını isteyerek, “Geçen gün Facebook’ta gezinirken tanımadığım biri bana arkadaşlık isteği yolladı, bende kabul ettim. Daha sonra tanımadığım bu şahıs bana birkaç kadın fotoğrafı yollayıp, istersem beni tanıştırabileceğini söyledi. Bu yapılan düpedüz sosyal medya fuhuşudur. Bu duruma biran önce çözüm bulunması gerekiyor. Özellikle gençlerin sosyal medyayı aktif kullandığı düşünüldüğünde bu durum tehlike saçıyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı