Haber Detayı
12 Nisan 2017 - Çarşamba 11:27 Bu haber 1591 kez okundu
 
Sorumsuzluk faciaya sebep olacaktı!
Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde hafriyat döktükten sonra damperini kapatmayı unutan bir sürücü az kalsın bir facia sebep oluyordu.
YAŞAM Haberi
Sorumsuzluk faciaya sebep olacaktı!

Haber Merkezi                  

 

Atatürk Ormanı eteklerine hafriyat döken araçlar tehlike saçmaya devam ediyor. Özellikle yaptıkları hızdan dolayı tepki çeken kamyonlar tehlike saçmaya devam ediyor. Özellikle ağır taşıdıkları için yollara büyük zarar veren kamyonlar bununla kalmayıp bu sefer de elektrik hatlarına zarar vermeye başladı.

 

Elektrik hatlarını kopardı

Hafriyat döktükten sonra damperini kapatmayı unutan kamyon sürücü az kalsın bir faciaya sebep oluyordu. Damperin açık kaldığının farkında bile olmayan kamyon sürücüsü, uzun bir yol kat ettikten sonra elektrik tellerine çarparak bölgeyi elektriksiz bıraktı. Olayın farkına bile varamayan sürücü ancak yoldan geçen yayaların uyarıları sayesinde kendine geldi. Aracı durduran sürücü damperi kapattıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

 

Alt ve üst yapıya zarar veriyorlar

Ağır tonajlı araçlar olduğu için kullandıkları yola da ciddi anlamda zarar veren bu kamyonlar, alt ve üst yapının çökmesine neden oluyor. Ağır yüklü olmalarına rağmen branda kullanmayan bu kamyonlar hızlarıyla da tehlike saçıyor. Yayaların ve diğer sürücülerin tepki gösterdiği bu hafriyat kamyonlarının sebep olduğu tehlike uzun zamandır sürüyor. Vatandaşlar denetlenmeyen bu araçlardan dolayı yetkililere teki gösteriyor.

 

Vatandaş tepki gösterdi

Açık kalan damperden dolayı kopan elektrik hatları vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen DEDAŞ ekipleri tarafında  onarılırken, çevre sakinleri, yetkililere seslenerek, hafriyat kamyonlarının denetlenmesini istedi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı