Haber Detayı
22 Haziran 2017 - Perşembe 14:57
 
‘Sonuna kadar destek vereceğiz’
Adalet Yürüyüşü’nde sekizinci güne girilirken Siverek Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Eyüp Demirbüken yürüyüşe sonuna kadar destek vereceklerini belirtti.
SİYASET Haberi
‘Sonuna kadar destek vereceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasıyla başlatmış olduğu Adalet yürüyüşü sekizinci gününe girerken Siverek CHP İlçe Başkanı Mehmet Eyüp Demirbükeni Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bulunduğu Adalet yürüyüşüne Siverek CHP İlçe Örgütü olarak her türlü desteği vereceklerini dile getirdi. Vatandaşların Adalet yürüyüşünde galip geleceğini ve suçsuz yere, sebepsiz yere gözaltına alınıp tutuklatılan tutukluların tez zamanda özgürlüklerine kavuşacaklarını dile getirdi.

‘Adalet yürüyüşün en büyük destekçi halk olacak’

Ardından konuşmalarını şöyle devam eden CHP Siverek İlçe Başkanı Mehmet Eyüp Demirbüken, “Bizler huzurlu ve barış içinde yaşayabileceğimiz bir Türkiye inşa etmeliyiz. Terörün, kavganın olmadığı, barışın ve huzurun egemen olduğu bir toplum ve bir gelecek adına Parti olarak başlattığımız Adalet yürüyüşüne Siverek CHP İlçe Örgütü olarak sonuna kadar destek vereceğiz. Bizimde takip ettiğimiz üzere toplumun her kesiminden olumlu tepkiler geliyormuş buda bizi oldukça memnun ediyor. Çünkü bu yürüyüşte en büyük destekçi ve en büyük rol vatandaşın alacağı tepkidir. Bütün vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bu desteğin bizim için çok önemli olduğunu söylemek istiyorum.  Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yürüyor o yürüyor evinde oturan hanım, tarlada çalışan çiftçi, sanayici, yargıçlar herkes için yürüyor.  Yeter ki bu ülkeye adalet gelsin, adaletin olacağı bir Türkiye’de hepimiz huzur ve barış içinde yaşarız. Bundan dolayı şuan yürüyüşün 8. gününde olan vatandaşlarımızın ve genel başkanımızın her zaman arkasındayız.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı