Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 14:48 Bu haber 1280 kez okundu
 
Sokak Hayvanları Sokakları İşgal Etti....
Ceylanpınar’da Sokak hayvanları sokakları işgal ederek ilçe sakinlerinin hayatını tehlikeye sokuyor. Ceylanpınar Belediyesi hayvan barınağı yapmak yerine bunları sadece izlemekle yetiniyor.
YEREL Haberi
Sokak Hayvanları Sokakları İşgal Etti....

Ceylanpınar’da Belediyecilik anlayışına yakışmayan bu görüntünün adresi ilçe merkezinde bulunan Gazi Caddesi. İlçe halkının sürekli olarak kullandığı güzergah üzerinde sürü halinde gezen sokak köpekleri, Ceylanpınarlı bir vatandaş tarafından cep telefonu ile çekilerek korku ve tedirginliği dile getirerek yetkililere sesini duyurmak istedi. Ceylanpınar’a ve Ceylanpınar halkını çoluk çocuk demeden herkesin korku ve tedirginliğe yol açtığı işte o görüntü:

 

 

VATANDAŞLAR ÇARESİZ

 

Ceylanpınar’da sürüler halinde sokak köpeklerinin ilçe merkezinde başıboş dolaşmaları nedeniyle vatandaşlar sürekli korku dolu anlar yaşıyor. Ceylanpınar Belediyesi’ne defalarca şikayette bulunan vatandaşlar sonuç alamadıklarını iddia ederek, tepkilerini dile getirdiler.

 

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçe merkezinde bulunan Gazi Caddesinde yaşayan vatandaşlar, mahalledeki sokak köpeklerin dolaşmaları nedeniyle evlerinden dışarı çıkmaya korktuklarını söylediler. İddiaya göre, vatandaşlar defalarca bu durumu Ceylanpınar Belediyesi’ne başvurarak saldırgan köpekler için çözüm bulunmasını istedikleri halde Belediyenin sokak köpekleri karşısında sadece seyretmekten başka bir şey yapmadıklarını ve herhangi bir tedbir almadıklarını belirten mahalle sakinleri, mahallelerini işgal eden çok sayıda sokak köpeği ile kendi imkânlarıyla mücadele etmeye çalıştıklarını ifade ettiler.

 

 

VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR

 

Sokak köpeklerin çocuk yaşlı engelli genç demeden her an saldıracağı endişesiyle, insanların sokağa çıkmaktan korktuğunu belirten vatandaşlar belediye yetkililerin soruna duyarsız kalmaması gerektiğini ve ilçe merkezi dışında bir hayvan barınağı yapılarak sokak hayvanlarını kontrol altına almalarını istediler .

Mahalleli, hayvanları çok sevdiklerini ancak sokak hayvanları yüzünden geceleri uyuyamadıklarını da dile getirdiler.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı