Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 17:29 Bu haber 457 kez okundu
 
Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor!
Bahar mevsimi kendini yavaş yavaş göstermeye başladığı bu günlerde bu gece ’den itibaren Yurdun Kuzeybatı kesimlerinden başlayarak soğuk ve yağışlı hava etkili olurken, Meteorolojinin tahminlerine göre Perşembe günü bahar etkisini bir müddet ara vereceğini belirtirken, yurdu etkisi altına alacak yağışlı hava dalgası bazı bölge ve şehirlerde kendini göstererek sıcaklıkların düşeceğini, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre;

 

Ülkemizin bu gece saatlerinden itibaren, kuzeybatı kesimlerden başlayarak soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

 

Beklenen yağışların;

 

Perşembe (08.04.2021) günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de genellikle yağmur ve sağanak, Trakya’nın yüksek kesimleri ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde,

 

Cuma (09.04.2021) gününden itibaren İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda kar, Cumartesi (10.04.2021) günü İç Anadolu’nun güneyi ve doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

Rüzgarın;

 

Cuma ve Cumartesi günleri Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz’de kuzey yönlerden fırtına ve kuvvetli fırtına (50-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

Hava sıcaklıklarının;

 

Marmara ve Kuzey Ege’de Perşembe gününden, batı, iç ve kuzey kesimlerde Cuma (09.04.2021) gününden itibaren, hissedilir derecede (6 ila 12) azalarak önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı