Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 10:03 Bu haber 2089 kez okundu
 
Siverek'te Down Sendromlular unutulmadı
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, 21 Mart Down Sendromlular Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yemekte özel eğitim uygulama merkezinde eğitim gören down sendromlu çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.
DİĞER Haberi
Siverek'te  Down Sendromlular unutulmadı

Çocuklarla yakından ilgilenen Yılmaz, ailelere metanet dileyerek, ulvi bir görevi ifa ettiklerini söyledi.

 

Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "21 Mart down sendromlu çocukların farkındalık günü. Tabii yavrularımızın toplumla daha fazla kaynaşması, onlarında bu toplumun birer parçası olduğunun farkındayız. Eğitimlerine daha fazla ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle kahvaltıda down sendromlu çocuklarımızla bir araya geldik."

 

Çocuklarla bir arada olmanın sevincini yaşadığını belirten Yılmaz, "Çok mutlu oldum, keyif aldım. Ben tekrar ailelerine özellikle metanet diliyorum. Çünkü kendileri büyük bir fedakârlıklar yapıyor, bu nedenle de down sendromlu ailelerin ebeveynlerine, anne ve babalarına teşekkürlerimi sunuyorum. Ulvi bir anlayışla çocuklarına sahip çıkıyorlar, onları eğitiyorlar. her türlü çaba içerisinde oluyorlar. Bizlerde Siverek belediyesi olarak her daim bu yavrularımızın yanında olacağız, eğitimleri ile ilgili her türlü katkıyı sunacağız." dedi.

 

Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü İbrahim Halil Özer ise şu ifadeleri kullandı: "Her yıl toplumda farkındalık oluşturmak adına etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Bu yılda Belediye Başkanımız Resul Yılmaz tarafından hatırlanmak, bir araya gelmek bizleri ve aileleri mutlu etti. Bu davetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz."

 

Yemek programının ardından Down sendromlu çocuklar Belediye Başkanı Resul Yılmaz’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Çocuklar daha sonra esnaf ve vatandaşlara hastalık hakkında bilgilendirici el broşürü dağıttı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı