Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 10:18 Bu haber 1028 kez okundu
 
Sinanoğlu, ‘Halkımız hizmetin en iyisine layıktır’
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu Aligör Mahallesi Suruç bağlantı yolunda önceki gün Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Suruç Belediyesi koordinasyonunda başlatılan asfalt yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
YEREL Haberi
Sinanoğlu, ‘Halkımız hizmetin en iyisine layıktır’

        Alt yapı çalışmaları sona eren Aligör mahallesinin 1 km’lik önemli yolu asfalta kavuştu. Köstebek yollar iki belediyenin ortaklaşa çalışması ile bitti. Suruç ilçesini bağlayan tek ve önemli Aligör yolunda asfaltlama çalışmalarını son sürat devam ederken Aligör’de yaşayan vatandaşlar, esnaflar ve özellikle her gün bu yolu kullanmak zorunda kalan sürücüler Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu’na teşekkür ettiler.

 

      Suruç Belediyesi Başkan Vekili Sinanoğlu’nun talimatıyla araç parkındaki tüm araçları ve personeli halka hizmet vermek için bölgeye seferber ederken Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarında 24 saat aralıksız olarak personel ve araç desteği veriyor.

 

         Aşırı sıcaklıklara rağmen  ekipler kısa sürede asfalt yapım işinde sona doğru gelirken Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinan Mübarek Ramazan ayı olmasına rağmen sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmaları yerinde inceledi görev yapan işçilerle sohbet etti özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

           Çalışmalar sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Han Özdemir’den bilgi alan Sinanoğlu bir yandan çalışmaları inceledi bir yandan da esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

 

      Başkan vekili Sinanoğlu yaptığı incelemeleri sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi “Bildiğiniz üzere halkımıza hizmet vermek için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz. Belediyemizin yeterli sayıdaki ekip, araç ve kısıtlı personeliyle bir yandan temizlik, bir yandan alt yapı ve üst yapı, park bahçe düzenleme ve temizliğinin yanı sıra aralıksız olarak da parke taşı döşeme ve asfalt yapım çalışmalarımız devam ediyor. Tüm bu hizmetlerin yanında Aligör mahallesinin Suruç Bağlantı yolu da hem Suruç için hem de o bölge için çok önem arz eden bir yoldu. Binlerce sürücünün kullandığı esnaf ve vatandaşımızın yoğun olduğu Aligör mahallesinin içinden geçen 1 km’lik bir yolda maalesef şimdiye kadar bir çalışma yapılmamış. Bu bölge İl özel idaresi kanunundan sonra bu mahalle Büyükşehir sınırları içerisine alınmıştı. Bu nedenle Büyükşehir belediyesinin hizmet sınırları içerisinde kalan bu bölgede yaşayan halkımızın huzur ve refahını arttırmak, yaşam standartlarını yükseltmek ve köstebek haline gelen yolu tarihe gömmek için Büyükşehir Belediyesi ve Suruç Belediyesinin koordinasyonuyla beraber bu yolu asfalta kavuşturduk. Bu noktada hizmetlerinden dolayı değerli Başkanımız Nihat Çiftçi’ye ve desteklerinden dolayı Şanlıurfa Milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız'a özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

 

        Sinanoğlu konuşmasında, “halkımız refah ve yaşam standartlarını yükseltmek için Suruç Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz hayırlı uğurlu olsun “ dedi.

 

       Sinanoğlu’na incelemeleri sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Han Özdemir, Fen ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiye şefi Feridun Zamur  , ŞUSKİ Suruç Şube Müdürü Rıfat Çetin, Büyükşehir İlçe Koordinatör Hüseyin Erdoğan ve Fen Belediyesi Haşim Polat eşlik etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı