Haber Detayı
03 Kasım 2021 - Çarşamba 19:43
 
Serbest Tarım Danışmanından Bakanlığa Sitem
TAR-DER Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi ve aynı zamanda Serbest Tarım Danışmanlığını yürüten Esra Kaplan, yeni tebliğ ile 2022 yılında Serbest Danışmanlık mesleğinden ayrılacağını belirterek TAR-DER Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi olarak devam edeceğini açıkladı.
TARIM Haberi
Serbest Tarım Danışmanından Bakanlığa Sitem

 

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Serbest Tarım Danışmanı olarak yaptığı çalışmalarla üstün başarılara imza atan ve yüksek performans sergileyerek plakete layık görülen TAR-DER Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi ve aynı zamanda Serbest Tarım Danışmanlığını yürüten Esra Kaplan, yeni tebliğ ile 2022 yılında Serbest Danışmanlık mesleğinden ayrılacağını belirtti.

 

TAR-DER Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Esra Kaplan, ‘’Yıllardır çiftçisinin her koşulda yanında olduklarını üretimde bilgi ve tecrübesini arttırmak gayesi ile görevini icra ederek, olumsuzluklara mahal vermeden özverili çalışmalarıyla ülkesine ve çiftçisine hizmet eden Tarım Danışmanları olduklarını vurguladı.

 

    Her geçen gün ülke üretimine daha fazla nasıl katkı sağlayacağını düşünen tarım danışmanları olarak çiftçilere verdikleri hizmetle kendilerine ve bakanlığa olan güvenini arttırdıklarını belirten. TAR-DER Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi ve aynı zamanda Serbest Tarım Danışmanlığını yürüten Esra Kaplan, yıllardır bakanlık ile çiftçiler arasında en önemli köprü görevini üstlendiklerini belirterek kamera karşısına geçerek şunları kaydetti:

 

MÜCADELEME TAR-DER ŞANLIURFA İL TEMSİLCİSİ OLARAK DEVAM EDECEĞİM

 

Bizim bu mesleği icra etmemizin en temel nedeni; milli ekonominin temeli olan tarımın kalkınması için yapıyoruz. Tarım Bakanlığının maddi olarak bizi getirmiş olduğu bu ekonomik darboğaz eşiğinden dolayı almış olduğum karar üzere; yayınlanacak olan tebliğle Tarım Danışmanlığı mesleğimi bırakıyorum. Sebebi ise bize ayrılan kaynağın ve şartların yetersiz oluşudur. Mücadelemi TAR-DER Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi olarak devam ettireceğim.

 

Hedefim bu mesleğin hak ettiği statüye ulaştırana kadar elimden gelen tüm çabamı Tarım Danışmanları adına seferber edeceğim.

 

ÇİFTÇİNİN KARŞISINDA DİMDİK DURMAK İÇİN ÇALIŞMA ŞARTLARININ İYİLEŞTİRLMESİNİ TALEP EDİYORUM

   

  Sonuç itibariyle;

 

Tarım danışmanları her yıl işsiz kalma korkusu yaşamadan kendini güvende htiği zaman devletine çiftçisine daha verimli olacaktır. Çiftçinin karşısına gelecek kaygısı olmadan önümüze engeller koyulmadan dimdik durabilmek için destek miktarının artırılmasını, çalışma şartlarının iyileştirilmesini talep ediyoruz.

 

Bakanlığımızın milli tarım yerli üretim projesinde biz tecrübeli tarım danışmanlarına da görev vererek ülkemizin dünya standartlarında üretim yapmasında pay sahibi olmak istiyoruz.

 

AMACIMIZ ÇİFTÇİLERİN MAĞDURİYETİNE ÇÖZÜM ODAKLI OLMAK

 

Tarım Danışmanları her ne koşulda olursa olsun mesleğini severek, isteyerek icra etmeye çalışıyor, cennet vatanımızın çiftçisine köylüsüne ve tarımsal üretimine çok daha büyük katkılar sağlamak istiyoruz. Tarım Danışmanları olarak çiftçinin, üreticinin, ülkemizin sorunlarıyla alakadar olup onlara çözüm üretmeye çalışmak, ülkemiz Tarımını dünya genelinde en üst seviyeye getirmek temennisi ile Devletimizin güvencesi ve desteğiyle ARTIK bu sorunlara son verileceğine inanıyor, saygılar sunuyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

 

ÖZEL HABER

 

GÖRÜNTÜ: MUSTAFA ÇİÇEK

 

HABER: AYSEL KRIŞAN

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı