Haber Detayı
18 Temmuz 2017 - Salı 13:40 Bu haber 1225 kez okundu
 
Şanlıurfaspor'dan flaş iddia
Şanlıurfaspor'dan şike iddialarına ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada Gaziantep Büyükşehir Belediyespor eski Kulüp Başkanı Osman Toprak'ın ses kayıtları ortaya çıkan kulüp müdürü Nizamettin Sertkal ile ilgili yaptığı açıklamanın yalan olduğu ifade edildi.
SPOR Haberi
Şanlıurfaspor'dan flaş iddia

İşte Şanlıurafspor'dan yapılan o açıklama;

YALAN ORTAYA ÇIKTI

Türkiye’yi sarsan ses kayıtlarının ortaya çıkmasından sonra yazılı bir açıklama yapan Gaziantep B.B.Spor eski kulüp başkanı Osman Toprak’ın yalan söylediği anlaşıldı. 

Şike sürecinde açıklama yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor eski başkanı Osman Toprak Kulüp Müdürü Nizamettin Sertkal’ın kulüple alakası olmadığını söylemişti.

Türkiye Futbol Federasyonun tarafından her yıl kulüplere gönderilen TFF 1. Lig el Kitabında Kulüp Genel müdürü olarak Nizamettin Sertkal’ın isminin yazıldığı ortaya çıktı. 

Ses kayıtlarının ve fotoğrafların ortaya çıkması ile birlikte Şanlıurfaspor’un haksız yere küme düştüğü kamuoyu tarafından bilinirken, futbolcular ile şike görüşmesi yapan kişinin kulüp genel müdürü Nizamettin Sertkal olduğu anlaşılmıştı. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor eski başkanı Osman Toprak ise geçen günlerde yaptığı yazılı açıklamada, bu olaylarla ilgisinin olmadığını ifade etmiş ve Nizamettin Sertkal’ın kulüp ile herhangi bir bağının bulunmadığını söylemişti. Osman Toprak, kulüp hakkındaki şike iddialarına ilişkin, ses kayıtlarında ismi geçen şahısların hiçbirinin kulübü temsile yetkili olmadığı ve kulüple hiçbir resmi bağının bulunmadığını bildirmişti. 

TFF Tarafından her yıl düzenli olarak tüm kulüplere gönderilen el kitabında kulüple ilgili tüm bilgiler yer alıyor. Kitapta şike ile ilgili bahsi geçen Nizamettin Sertkal’ın Kulüp başkanlığını Osman Toprak’ın yaptığı geçen sezon Kulüp Genel Müdürü olarak ismin yer aldığı görülüyor.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı