Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 15:52
 
Şanlıurfa’ya ikinci üniversite mi geliyor?
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Sosyal Medya hesbında Şanlıurfa’ya ikinci bir üniversitenin kurulması gerektiğini söyledi.
EĞİTİM Haberi
Şanlıurfa’ya ikinci üniversite mi geliyor?

Başkan Çiftçi bugün Facebook resmi sayfasında paylaştığı yazıda şu ifadeleri kullandı, “Şehrimizede ikinci bir üniversite kurulmalıdır. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak yer planlama çalışmalarına başladık.”

Sosyal Medya’da takipçiler ikinci üniversite haberini görüncü, Başkan çiftçi’ye nerde kurulması yönünden tutun çeşitli konularda yorumlarda bulundular…

İşte o yazılardan bazıları: “Feridun Şahin, Özel üniversite şart şanlıurfa Gaziantep Diyarbakır'dan bir çok insan Kıbrıs a gidip okuyor....”  Veysel KayaSayın Başkanım, ikinci üniversitenin kurulması güzel olur ama öncesinde Harran Üniversitesine Hukuk Fakültesi ve Türkçe Öğretmenliği bölümleri açılması gerekir. Eğer gerçekten mesajları okuyorsanız bunu lütfen dikkate alın. Üniversitemizde birçok bölüm eksik bunları tamamlayalım. Hayırlı günler kolay gelsin sizlere.

“Kaya Mirdesioğlu, Sn Başkan ŞANLIURFA TÜRKİYE Eğitim Sıralamasında Sonlarda Okul Üniversite Yapmakla olmuyor Kaliteli Eğitimci Bu Memlekete Gelmiyor Acemi olarak Gelip 2- 3 Yıl Kalıp usta olduktan sonra bu memleketten Gidiyorlar yanı Şanlıurfa Deneme Tahtası”

“Mahmut Anlı, Eski havaalani ne diye duruyor başkanım tam üniversite olacak yer bence degerlendirseniz iyi olur”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı