Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 09:33
 
Şanlıurfa tarıma dayalı bir şehir olacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İstanbul'da yaşayan Şanlıurfalı İş Adamlarıyla istişare toplantısı yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Tarıma dayalı bir kent oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa tarıma dayalı bir şehir olacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde İstanbul'da yaşayan Şanlıurfalı İş Adamlarıyla istişare toplantısı düzenlendi. İstanbul'da bir otelde düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Mehmet Ali Cevheri, İlçe Belediye Başkanları, Karacadağ Kalkınma Ajansı yöneticileri ile Şanlıurfalı İş Adamları katıldı. İstişare toplantısında İş Adamlarına Şanlıurfa'da yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında sunum yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İstanbul'da yaşayan iş adamlarını yatırım için Şanlıurfa'ya davet etti.

 

Şanlıurfa'yı tarıma dayalı bir kent oluşturma çabası içerisinde olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Bir şehrin gelişimi sadece kamu yönetimleri ve yerel yönetimlerle tek başına olabilecek bir şey değildir. Doğru olan yaklaşım el birliği ile olan yaklaşımdır. Şehir bu elbirliği ile bunu başarmıştır. Bakanımız, Valimiz, Milletvekillerimiz ve yerelde 13 belediye olarak bizler el birliği ile hareket ediyoruz. Sivil toplum örgütleri olarak çok güzel bir kent konseyi kuruldu. Şehirde birlik ve beraberlik çok güzel bir şekilde tesis edilmiştir. Şanlıurfa çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Kupa Voley finali Şanlıurfa'da yapılıyor. Pazartesi günü Ankara ATO'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla çok önemli bir toplantı daha yapacağız. Şanlıurfa 12 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip bir kenttir. Gençlerimizi, eğitirsek, meslek edindirme noktasında onları vizyonel bir bakışla okumalarını sağlarsak şehrimiz her yönü ile gelişir. Şanlıurfa'da tarıma dayalı bir sanayi şehri oluşturmaya çalışıyoruz. Şanlıurfa yatırımcıya kucak açmış bir şehirdir ve bir çok alanda organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Şanlıurfa merkez ile birlikte ilçelerde de OSB bulunmaktadır. Yatırım için alt yapı hazır ve iş adamlarımızı kente yatırım yapmaya davet ediyoruz. Şanlıurfa inanç merkezleri ile bir odak şehirdir" dedi.

 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise Tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için her türlü desteğin sağlandığını ve kente yatırım yapacak olan iş adamlarına her zaman destek vereceklerini söyledi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı