Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 16:57 Bu haber 967 kez okundu
 
Şanlıurfa İl Müftülüğü Dereceye Giren Genci Ödüllendirdi
Türkiye genelinde yapılan 'Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda üçüncü olan Şanlıurfalı Hafız Eyüp Ensar Kılıç'a, Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından Cumhuriyet altını takdim edildi.
YEREL Haberi
Şanlıurfa İl Müftülüğü Dereceye Giren Genci Ödüllendirdi

TRT’de Ramazan ayı boyunca yayımlanan “Kur’an’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda, Şanlıurfa’yı temsil eden Hafız Eyüp Ensar Kılıç, yarışma sonunda finale kalarak Türkiye üçüncüsü olmuştu.

 

 

Şanlıurfa Müftülüğü tarafından düzenlenen törenle Kılıç’a, İl Müftüsü Mehmet Taştan tarafından Cumhuriyet altını hediye edildi.

 

 

Ödül töreninde Hafız Kılıç tarafından Kur’an’ı Kerim’den bir bölüm okundu.

 

 

Ödül töreninde konuşan Müftü Taştan, Müslümanların tarih boyunca Kur’an’ı Kerim’i güzel okuma gayretinde olduklarını belirterek, “Cenab-ı Hakk’a hamd, sevgili Peygamberimize salat-u selam olsun.  Cenab-ı Hakk’a hamd etmek için çok sebebimiz var. O sebeplerden bir tanesi de bizzat içimizden Şanlıurfa’mızdan bir kardeşimizin TRT’nin düzenlemiş olduğu ‘Kur’an’ı Kerim’i Güzel okuma Yarışması’nda önce günün birincisi, sonra hafta birincisi, daha sonrada Türkiye üçüncüsü olarak bizi gururlandırmasıdır. Kur’an’ı Kerim, Peygamberimiz Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) inzâl olduğu halde Kur’an’ı başkasından dinlemeyi severdi. Efendimiz ’in kâri olarak seçtiği kişilerin tamamı Kur’an’ı Kerim’i güzel okuyan sesleri güzel olan insanlardı. Kur’an’ı Kerim’de,  Kur’an’ı Kerim’i tertil ile okuyun’ buyruğu, Müslümanlar üzerinde derin bir tesir bırakmış olacak ki güzel sesleriyle tarih boyunca Kur’an’ı terennüm ettiler.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı