Haber Detayı
25 Nisan 2017 - Salı 10:05 Bu haber 1295 kez okundu
 
Şanlıurfa’dan Eskişehir’e gönül köprüsü kurdular
Birlikte Kardeşliğe’’ Projesi kapsamında öğrenciler tarafından gönül köprüsü kuruldu.
EĞİTİM Haberi
Şanlıurfa’dan Eskişehir’e gönül köprüsü kurdular

Eskişehir Anadolu Lisesi ve ETİ Sosyal Bilimler Lisesi, Şanlıurfa TOBB Fen Lisesiyle kardeş okul olarak gönülden gönüle giden yolda Şanlıurfa’yı, Şanlıurfa’lıları tanımak maksadıyla Şanlıurfa’ya gelip misafir oldular.

   Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Canbek Okul İdarecileri ve Öğrencilerin buluşmasında insanların kaynaşması kültürlerin harmanlaşmasının önemi bir kez daha anlaşıldı.

   Düzenlenen programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Şanlıurfa’dan Eskişehir’e gönül köprüsü kuran okullara teşekkür ederek bu birlikteliğe her zaman ihtiyaç olduğunu, Peygamberler şehri Şanlıurfa’da kendilerini ağırladıkları için mutlu olduklarını, ‘’ Birlikte Kardeşliğe ‘’ projesiyle ülkemiz insanlarının bir araya gelip millet olarak birbirini tanıması sağlandığından projede emeği geçenlere teşekkür etti.

   Yenilen yemekten sonra günün hatırası olarak hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminden sonra Şanlıurfa gezisi düzenlenerek gelen misafirlerin Şanlıurfa’yı yakından tanımaları sağlandı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı