Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 07:32
 
Şanlıurfa'da Sarıkamış şehitleri için yürüdüler
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla organize edilen ve binlerce vatandaşın katıldığı şehitleri anma yürüyüşüne katıldı.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa'da Sarıkamış şehitleri için yürüdüler

Sarıkamış harekatının 103’üncü yıldönümü münasebetiyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve binlerce gencin katıldığı Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliği, Rabia meydanından başladı. Salavatlar ve tekbirler eşliğinde yürüyüşe geçen gençler, Bediüzzaman Aile Mezarlığı’ndaki şehitlik anıtına kadar büyük bir heyecanla yürüdü.

Şehitlik anıtında şehitlerin anılması ve duaların okunmasıyla son bulan etkinliğe, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, il Müftüsü İhsan Açık, Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz,  STK ve dernek başkanları, gaziler ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında gençlerin ulaşımını sağlamak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ücretsiz toplu taşıma hizmeti ile çorba ikramında bulundu. Gençlerin, aidiyet duygusunu yakından tanımaları anlamında da Şanlıurfa’lı 90 öğrenci Kars’ta düzenlenen Sarıkamış etkinliklerine gönderildi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı