Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 09:31 Bu haber 1472 kez okundu
 
Şanlıurfa'da gebe okuluna ilgi yüksek
Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Şanlıurfa eğitim ve araştırma Hastanesi tarafından anne adaylarına yönelik gebelik sınıfı açıldı.
SAĞLIK Haberi
Şanlıurfa'da gebe okuluna ilgi yüksek

Şanlıurfa eğitim ve araştırma Hastanesi tarafından anne adaylarına yönelik açılan Gebe Sınıfı Eğitimlerinde; İç Üreme Organları, Gebelik Oluşumu, Gebelikte Beslenme, Doğum, Emzirme Teknikleri, Anne Sütünün Önemi, Gebelik ve Lohusa Döneminde Hijyen,  Bebek Bakımı,   Aile Planlamasını vb. konuları hakkında anne adayları bilinçlendiriliyor.

Doğum kadın bilgeliğidir.

Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından Açılan gebe okulunda; gebelik dönemi, doğuma hazırlık, yeni doğan bakımı, lohusalık dönemi sınıflarımız bulunmaktadır. Gebelik sınıfımızda sağlıklı bir gebelik süreci için sağlıklı beslenme, gebelikte yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri, bebeğin gelişimi, gebelikte tehlike işaretleri v.b konularda eğitimler veriliyor.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada Gebelik okulu hakkında şu açıklama yapıldı: “Grup eğitimleri sayesinde diğer gebeler ile etkileşiminiz artırılarak, daha pozitif, mutlu ve sağlıklı bir gebelik geçirmeniz sağlanır. Doğuma hazırlık sınıflarımızda doğumda hormonların etkisi, doğum eyleminin aşamaları, doğumda kullanılan doğru nefes ve gevşeme teknikleri, ilaç dışı rahatlatıcı teknikler, masaj uygulamaları, doğum yöntemleri, doğum çantası hazırlığı, doğum sonrasında ten tene temasın sağlanmasının önemi konularında eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler doğumun doğal ve sağlıklı bir eylem olduğunu fark etmenizi, bedeninize ve bebeğinize güvenerek, doğum anının heyecanını, doyumunu ve bebeğinize kavuşma anının mutluluk verici duygusunu yaşamanızı sağlayacaktır. Yenidoğan sınıfında bebek bakımı, bebek masajı, anne sütünün önemi ve emzirme, yenidoğan sağlığı ve tehlike işaretleri gibi konularda eğitimler verilmektedir.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı