Haber Detayı
03 Ağustos 2017 - Perşembe 09:58
 
Şanlıurfa'da engellilere eğitim veriyorlar
Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdamı Derneği Şanlıurfa’da Avrupa Birliğinden aldığı kaynak ile Karaköprü’de toplamda 117 engelliye eğitim veriyor.
YAŞAM Haberi
Şanlıurfa'da engellilere eğitim veriyorlar

Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdamı Derneği (SUOFİD) Başkanı Habib Polat, yaptığı açıklamada, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Projesi kapsamında Şanlıurfa valiliği himayesinde Avrupa Birliği Projesi yürütüyoruz. Burada yaklaşık 24 engelli arkadaşımız mesleki eğitim kursu görüyor. 
15'i el işi kursu, 12'si de bilgisayar ve ön muhasebe eğitimini alıyor. Bu kursiyerlere belli bir ücret ödeniyor” dedi.

“Malzemeleri kimsesiz çocuklara dağıtıyoruz”
“Tekstil atölyesinde yapılan malzemeleri durumu olmayan kimsesiz çocuklara dağıtıyoruz.” diyen Polat konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buradaki amacımız engelli kardeşlerimize hem meslek kazandırmak hem de onları sosyal hayata adapte etmektir. Çok güzel işlerin çıktığını görüyoruz. Bu konuda basının ilgisine de teşekkür ediyorum. Bu projelere bundan sonraki zamanda da devam edeceğiz. Proje kaynağı Avrupa Birliği'nden geliyor. 


 Yaklaşık 174 bin euroluk bir projedir. Çalışan engelli kardeşlerimize günlük 6 Euro cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca burada çalışan hocalarımızın da maaşı ödeniyor. Toplamda 117 engelli burada eğitim görüyor.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı