Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:19
 
Şanlıurfa Arakanlı Müslümanlar için toplandı
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar’ın bir ay önce yapmış olduğu Arakan ziyareti sonrasında Arakanlı Müslümanlar için “Şanlıurfa Mahallesi” kurulması ile ilgili projenin tanıtım toplantısı Şanlıurfa’daki tüm kamu kurum, yerel yöneticiler, STK, meslek odaları Başkan ve Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa Arakanlı Müslümanlar için toplandı

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Tanıtım toplantısında yapmış olduğu konuşmada “Arakanda yaşayan Müslümanların sadece inancından dolayı, Budist çetelerce katliama uğradığını, katliama uğrayan Arakanlı Müslümanların göç ettikleri Bangladeş’te insanlık dışı şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini ifade etti.

 

Milletvekili Kaçar konuşmasında “Bir ay önce Arakanlı Müslümanlara yaptığım ziyarette gördüğüm tablo karşısında mutlaka bir şeylerin yapılması gerektiğini düşündüm. Bu kapsamda mazlumlara sürekli kucak açan, Medine ile kardeş, ensar şehri ve İbrahim’i bir kent olan Şanlıurfa adına 500 bambu ev, 2 adet mescit, bir okul, 2 adet içme suyu kuyusundan oluşan bir “Şanlıurfa Mahallesi” yapmak için bir proje hazırladık. Bu toplantıya başta İl valimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız, tüm İlçe Belediye Başkanları, Meslek oda ve STK temsilcilerimizin katılması ilimizin mazlum coğrafyaya olan duyarlılığını göstermesi açısından son derece anlamlı ve önemlidir.Böyle bir şehrin vekili olmaktan, Şanlıurfalı olmaktan bir kez daha onur duydum. Bu projeye katkı verecek olan tüm Şanlıurfalılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Toplantının ev sahipliliğini Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi yaparken, Şanlıurfa mahallesi projesinin bundan sonraki uygulamaları İHH tarafından gerçekleştirilecek.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı