Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 17:42 Bu haber 1650 kez okundu
 
Sahte para basan şebeke yakalandı
Şanlıurfa Emniyet müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinasyonunda sahte para suçlarının artması üzerine operasyon yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
Sahte para basan şebeke yakalandı

Şanlıurfa il Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü olarak ilimizde Parada Sahtecilik suçlarının artması üzerine, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde başlatılan kapsamlı çalışmalarda;
İlimizde piyasaya sahte para süren şüpheliler takibe alınarak sahte paraların Gaziantep ilinde bir iş yerinde basılarak çevre illerde dağıtıldığının tespit edilmesi üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğü görevlileri ile birlikte düzenlenen operasyonda 5 şüpheli şahıs suçüstü yakalanmıştır. Yapılan aramada çok sayıda TL baskısında kullanılan kalıp, soğuk mühür, hologram, ABD Doları, Irak Dinarı baskı kalıbı, bilgisayar, yazıcı, fotoğraf kesme makinesi ve toz boya baskı makinesi ele geçirilmiştir.
Şüpheli şahısların sahte para yanında yeni kimlik kartı, sürücü belgesi ve polis tanıtım kartları gibi her türlü resmi belgenin sahtesini tanzim ettikleri anlaşılmıştır.
Şüpheli şahıslardan A.Ç isimli şahsın sahte kimlik taşıdığı, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, başkasına ait banka ve kredi kartlarının kullanılması, tehdit ve sahtecilik suçlarından toplam 19 adet suç kaydının olduğu ve 28 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezasına istinaden arandığı tespit edilmiştir.
Gözaltına alınan 5 şüpheli adli işlemlerinin tamamlanmasına müteakip  Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceklerdir." denildi.
Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı