Haber Detayı
02 Eylül 2018 - Pazar 20:43
 
Sağlık-Sen Şanlıurfa'da seçime doğru
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nda (Sağlık-Sen) yaklaşan seçim öncesi iki adayın öne çıktığı bildirildi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık-Sen Şanlıurfa'da seçime doğru

Sağlık-Sen Şanlıurfa Temsilciliği için Abdulkadir Yabir ve Faruk Günak'ın aday olarak yarışacağı öğrenilirken, her iki başkan adayının delege üyelerini belirledikleri bildirildi.

 

Abdulkadir Yabir ve ekibinin seçim çalışmalarını yoğunlaştırdıkları ve sendika üyelerine ulaşarak bilgilendirdikleri belirtildi.

 

Yapılacak seçimin çok önemli olduğunu dile getiren başkan adayı Abdulkadir Yabir, sağlık çalışanlarının temel sorunlarına yönelik çözümler üreteceklerini söyledi.

 

Sağlık çalışanlarına yönelik sendikal çalışmaların yetersiz olduğunu öne süren Yabir, şu ifadeleri kullandı: "Sendikacılık sadece etrafınızda olanlara yönelik yapılan çalışmalar ile olmaz. Tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm arayışında bulunmanız gerekir. Biz yeni yönetime talip olan ekip olarak istisnasız tüm sağlık çalışanlarının her türlü sorunuyla ilgileneceğimizi, sadece ilgilenmek ile kalmayıp genel merkezimiz vasıtasıyla çözüme kavuşturacağımıza inanıyoruz."

 

Birilerinin seçim çalışmaları sırasında hizmetlerini anlatma ve sendikal çalışmalardan ziyade asılsız dedikoduların kasıtlı olarak çıkarıldığını da iddia eden Yabir, "Bilinçli olarak birileri tarafından aslı olmayan dedikoduların yayılması ve sağlık çalışanlarının tercihlerini değiştirmelerine yönelik söylemler hiç ahlaki değil ve itibar edilmemesini rica ediyoruz. Biz sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm getiren her kurum amirini bağrımıza basarız. Hele ki sağlık çalışanlarının sahip çıktığı her kurum amiri ile çalışmak ve sahiplenmek sendikacılığın asli görevidir." diye konuştu.

 

Sürdürülen asılsız dedikoduların rahatsız edici olduğunu da dile getiren başkan adayı Abdulkadir Yabir, sendikacılığın kurum amirlerini belirlemek değil, asli görevinin sorunları çözmek olduğunu söyledi.

 

Şanlıurfa'da sendikal anlayışa yeni bir boyut kazandıracaklarını belirten Yabir, "Hizmet etmek varsa bizde varız ve tüm sağlık çalışanlarımızın sesi olmaya geliyoruz." dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı