Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 13:01 Bu haber 389 kez okundu
 
Ruha Mahallesinde kilitli beton parke çalışması
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Ruha Mahallesinde devam eden kilitli beton parke, bakım onarım ve yeni yol ağı kazandırma çalışmalarını yerinde inceledi.
YEREL Haberi
Ruha Mahallesinde kilitli beton parke çalışması

Eyyübiye’de sürdürülen çalışmaları yerinde denetleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, beraberinde Meclis Üyesi Mahir Öge, Mahalle Muhtarları ve teknik ekiple birlikte Ruha mahallesindeki çalışmaları inceledi. Merkez mahallelerde kilitli beton parke taşı döşeme, bakım onarım ve yeni yol ağı kazandırma ile kırsalda stabilize yol yapım çalışmalarını sürdüren Eyyübiye Belediyesi ekipleri son olarak, Ruha mahallesinde kilitli beton parke taşı işlemine başladı. 4036. Sokakta başlayan ve 4037, 4038 ile 4039. Sokaklarda devam edecek olan kilitli beton parke taşı döşeme işlemini inceleyen ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Kuş,” Eyyübiye’miz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kilitli beton parke taşı döşeme işlemi çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Başkan Kuş, “Ekiplerimiz Ruha mahallesinde kilitli beton parke taşı döşeme çalışması yürütüyor.  Geçtiğimiz ay içerisinde Ruha Mahallemizi ziyaret edip Muhtarımız ile birlikte sorunları inceleyip not olarak almıştık ve çok şükür bugün itibari ile mahallemizde çalışmalara başladık. Bu mahallemizde Kilitli Beton Parke sıkıntısı vardı sadece bu mahallemizde değil Eyyübiye’nin belli kısımlarında çok ciddi sıkıntılar var. Biz bu sıkıntıları fark edip notlarımızı aldık ve geçen hafta itibari ile 152 Bin metre kare kilitli beton parke ihalemizi tamamlayıp sonuçlandırdık ve bugün çok şükür start verdik. İnşallah Kış ayının sonuna kadar Eyyübiye mücavir alanı içerisinde olan bütün parke sıkıntısı olan mahallelerimizin sorunlarını bir bir çözeceğiz ve bitireceğiz” dedi.

 

Ruha mahallesi sakinlerinden Murat Koç ise,”Eyyübiye Belediye Başkanım Mehmet Kuş’a ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 2 gün içerisinde buradaki sorunu giderip parke taşı çalışmalarına başladılar. Tertemiz bir mahalleye kavuştuk. Tozdan topraktan kurtulduk çok şükür. En başta belediye Başkanımıza, ekibine ve burada sahada çalışan arkadaşlarımızın Rabbim emeklerini boş etmesin. Allah bin kere razı olsun. “ dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı