Haber Detayı
03 Şubat 2021 - Çarşamba 16:04 Bu haber 729 kez okundu
 
Rasulayn'da Patlama!!!! Valilikten Açıklama Geldi…
Barış Pınarı Harekâtında arındırılan Resulayn bölgesinde saat: 14.000 sıralarında PKK/KCK-PYD/YPG örgütüne mensup teröristler çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdi.
ASAYİŞ Haberi
Rasulayn'da Patlama!!!! Valilikten Açıklama Geldi…

Suriye’nin Resulayn ilçesinde PKK/KCK-PYD/YPG’li teröristler tarafından bir dükkânda el yapımı patlatıcıyı patlatmaları sonucu 1 kişi yaralandı. Yaralı vatandaş Rasulayn Hastanesinde tedavi altına alındı.

 

Konuyla ilgili Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada;

 

‘’ 03.02.2021 tarihinde, saat 14.00 sıralarında Rasulayn İlçe merkezinde bir dükkânda el yapımı patlayıcının (EYP) PKK/KCK-PYD/YPG’li teröristlerce  patlatılması sonucu yaralanan (1) kişi Rasulayn Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Patlamayı müteakip Rasulayn ilçe merkezinde başka bir dükkânda ikinci bir patlama meydana gelmiş olup, patlamada her hangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır.

 

Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaylara ilişkin tahkikata başlanmıştır.

 

Masum Suriyeli sivil vatandaşları hedef alan hain saldırıları gerçekleştiren PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü lanetliyor, alçak saldırıda yaralanan vatandaşa Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ‘’ İfadelerine yer verildi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı