Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 12:25
 
PKK/KCK-PYD/YPG Terör Örgütüne Yönelik Operasyon!
PKK/KCK - PYD/YPG Terör örgütünün faaliyetlerine yönelik İstihbarat Şube ile yapılan koordineli çalışmalar kapsamında aralarında Şanlıurfa’nın da olduğu Osmaniye merkezli 2 ilde operasyon düzenlendi.
ASAYİŞ Haberi
PKK/KCK-PYD/YPG Terör Örgütüne Yönelik Operasyon!

PKK/KCK - PYD/YPG Terör örgütüne yönelik Osmaniye merkezli 2 ilde (Şanlıurfa ve Batman) düzenlenen operasyonda 6 şüpheli şahıs gözaltına alınırken, çok sayıda dijital materyallere el konuldu.

 

 

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü PKK/KCK - PYD/YPG Terör örgütünün faaliyetlerine yönelik İstihbarat Şube ile yapılan koordineli çalışmalar kapsamında Osmaniye Merkezli iki ilde (Şanlıurfa ve Batman) eş zamanlı operasyon düzenlendi.

 

 

Gerçekleştirilen operasyon kapsamında Suriye uyruklu oldukları tespit edilen şüpheli B, M.H. F ve I.M., M.A, İ. M  ve B.S gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri akabinde sevk edildikleri mahkemece H.B, M.H. F ve I.M adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan M.A, İ. M ve B.S tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı