Haber Detayı
23 Haziran 2017 - Cuma 15:40
 
Piazza’da Duygu Yüklü Sema Gösterisi
Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Kadir Gecesi’nde düzenlediği sema gösterisi ile ziyaretçilerine duygu dolu anlar yaşattı.
KÜLTÜR Haberi
Piazza’da Duygu Yüklü Sema Gösterisi

Sosyal ve kültürel aktiviteleri ile kentin çekim merkezi olan Piazza AVM, konuklarına Kadir Gecesi’nde manevi bir ziyafet sundu. Ramazan’ın manevi atmosferini bir ay boyunca ziyaretçilerine birbirinden renkli etkinliklerle yaşatan Piazza’da gerçekleştirilen sema gösterisi de yoğun ilgi gördü.

Türk ve İslam tarihinin yapı taşlarından biri olan ve kainatın oluşumunu, insanın dirilişini, Allah sevgisini simgeleyen sema gösterisi, küçükten büyüğe tüm izleyenlerin beğenisini kazandı. Piazza ziyaretçileri, ruhu dinlendiren tasavvuf müziği eşliğindeki sema gösterisini gözlerini kırpmadan izledi. Giydikleri "tennure" ismi verilen kıyafetleri, hırkaları, başlarındaki sikkeleri ile dengelerini hiç bozmadan dönen semazenler, yüzlerce ziyaretçiye duygu dolu dakikalar yaşattı. Mevlana ile özdeşleşen sema gösterisinde, her hareketleri, hatta giysileri bile derin anlamlar ifade eden semazenler, gösteri sonunda izleyenlerden büyük alkış aldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı