Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 12:28 Bu haber 540 kez okundu
 
Park için bazı evler istimlak edilecek
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Hacıbayram mahallesinde yapılacak parkın alan tespiti için incelemelerde bulundu. Park alanını genişletmek için bazı evlerin istimlak edilmesiyle ilgili vatandaşlarla görüşme gerçekleştirdi.
YEREL Haberi
Park için bazı evler istimlak edilecek

Hacıbayram mahallesinde yapılacak parkın alan tespiti için incelemelerde bulunan Kuş, “Hacıbayram mahallemize de yeşil alan kazandırmış olacağız” dedi. Yemyeşil Eyyübiye hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Eyyübiye Belediyesi, ilçe genelinde adeta yeşil seferberliği başlattı. Farklı mahallelerde birçok parkın yapımı devam ederken, yeşil alan sıkıntısı yaşayan bölgeler için de fizibilite çalışmaları sürüyor. Yıllardır yeşil alan talebi olan mahallelerden biri olan Hacıbayram Mahallesi de Başkan Kuş’un girişimleriyle yeşil alana kavuşuyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Mahalle Muhtarı İbrahim Akdemir ve mahalle sakinleriyle birlikte mahallede yapılacak olan park alanında incelemelerde bulunup, parkın daha da genişletilmesi için vatandaşlarla görüştü. Bazı evlerin istimlak edilmesiyle devasa bir yeşil alanı mahalleye kazandırmak isteyen Başkan Kuş, vatandaşlarla görüşüp istimlak konusunda yardımcı olmalarını istedi.

 

Kuş, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak talep ettiği konulardan biri yeşil alandı. Muhtarımızla birlikte alan tespiti için incelemelerde bulunduk. Arkamda gördüğünüz alan enkazdı ve moloz yığınlarıyla doluydu. Yeni yapılan okulumuzun yanındaki bu alanı değerlendirmeye ve mahallemize park olarak kazandırmaya karar verdik. Başkan yardımcılarımıza ve birim müdürlerimize talimat verdik ve molozları temizlediler şuanda da park yapım çalışmalarına devam ediyorlar. İnşallah bir ay içerisinde mahallemize park kazandırmış olacağız. Hacıbayram mahallemiz geniş ve büyük bir mahalle bu küçük park yeterli olmayacak, bu parkımızın etrafında bulunan 5 -6 evimiz var.  Vatandaşlarımız ile görüşeceğiz makul bir fiyat verirlerse istimlak edip Hacıbayram mahallemize geniş ve büyük bir park kazandıracağız inşallah“şeklinde konuştu. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı