Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 12:02
 
Park Bahçeler ne iş yapar?
Çamlıyayla Mahallesinde bulunan Güllübağ Bulvarında bulunan ağaçlar, susuzluktan kurumaya başladı.
GÜNDEM Haberi
Park Bahçeler ne iş yapar?

Haber Merkezi

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Çamlıyayla Mahallesinde bulunan Güllübağ Bulvarının orta refüjünde dikili olan çınar ve çam ağaçları bakımsızlıktan kuruyor. Uzun zamandır sulanmayan söz konusu ağaçlar kurumaya terk edilmiş halde. Söz konusu bulvarı kullanan vatandaşlar ağaçların içler acısı haline tepki gösteriyor.

 

Susuzluktan kurumaya başladı

Oldukça sıcak bir iklime sahip olan Şanlıurfa’da oldukça az olan yeşil alanların sayısı artırılmak bir yana yeşil olan alanlar da yok edilmeye çalışılıyor. Normal şartlarda kaldırım ve orta refüjlere dikilen ağaçlara büyük önem verilmesi gerekirken Şanlıurfa’da tam tersi uygulamalar yapılıyor. Güllübağ Bulvarı bu uygulamaların olduğu yerlerden sadece birisi olarak karşımızda duruyor. Bulvarda bulunan ağaçlar bakımsızlık ve susuzluktan dolayı kurumaya terk edilmiş.

Park Bahçeler müdürünün cebinden mi çıkıyor

Bulvarı her gün kullanan ve çevrede oturan vatandaşlar bu bulvardaki ağaçların aylardır tek damla su görmediğini belirterek, “Aylardır bu ağaçlara bir damla su verilmedi. Zaten diplerindeki çatlak ve yabani otlara bakarsanız sulanmadığı gibi bakım da yapılmadığını görürsünüz. Yazık değil mi bu ağaçlara bunların dikimi için o kadar masraf yapıldı. Bu paraları sanırım park bahçeler müdürünün cebinden çıkıyor.” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı