Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 23:04 Bu haber 1728 kez okundu
 
Pakdemirli, "öykü için üzerimize düşen ne varsa yapalım"
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, kan kanseriyle mücadele eden ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin'in annesi Eylem Yazıcı ile görüştü.
GÜNDEM Haberi
Pakdemirli,

11. Berlin Tarım Bakanları Zirvesi'ne katılmak üzere Almanya'da bulunan Bekir Pakdemirli, başkanlık edeceği "Tarım ve Kırsal Alanlarda Yapısal Değişiklikler" konulu oturumun hazırlık çalışmalarına 3,5 yaşındaki Öykü Arin için ara verdi.

Öykü'nün annesi Eylem Yazıcı'yı görüntülü arayan Bakan Pakdemirli  "Öykü için üzerimize düşen ne varsa yapalım" dedi. Kendisinin de 2, 10 ve 12 yaşlarında çocukları olduğunu ifade eden Dr. Pakdemirli "Hem devlet olarak, hem de ben sosyal medya hesabımdan donör ve kan bağışı kampanyası konusunda çağrıda bulunacağım. Bizim yapabileceğimiz ne olursa her zaman bizimle irtibat kurabilirsiniz" diye konuştu.

Öykü'nün annesi Eylem Yazıcı ise Bakan Pakdemirli'ye teşekkür ederek, insanların kök hücre konusunda yanlış fikirlere sahip olduğunu, kök hücre bağışı yapmaktan korktuğunu ve bu konuda kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için yardımcı olunmasını istedi.

 

"YAVRULARIMIZA UMUT IŞIĞI OLALIM"

Öykü Arin ve ailesine söz verdiği üzere sosyal medya hesabından bir video paylaşan Bakan Dr. Pakdemirli, "Öykü ve onun gibi sağlığına kavuşmayı bekleyen binlerce yavrumuz için kan bağışında bulunalım, yavrularımıza umut ışığı olalım" dedi.

İzmir'de yaşayan Çağdaş ve Eylem Yazıcı çiftinin 3,5 yaşındaki kızları Öykü Arin'e bebek ve çocuklarda nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konulmuştu. İlik nakli bekleyen küçük kız için Almanya ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde doku tipleme kampanyaları düzenlenmiş ancak sonuç alınamamıştı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı