Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 09:23
 
Özel öğretim kurslarının kapatılmasına bir tepki daha
Şanlıurfalı eğİtimci yazar Talat Deveci, yaptığı yazılı basın açıklaması ile özel öğretim kurslarının kapatılmasının yerinde bir karar olmadığını ve bunun eğitimde kaliteyi düşüreceğini söyledi.
EĞİTİM Haberi
Özel öğretim kurslarının kapatılmasına bir tepki daha

Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'da öğrenci sayısı da Türkiye ortalamasının bir hayli üzeride seyrediyor. Ancak nüfus ve ortalamasının yüksekliğine paralel olarak eğitimdeki kalite yükselmek yerine düşüyor. Eğitimdeki kalitenin açıklığını dolduran ve binlerce öğretmen ve personeli istihdam eden Özel Öğretim Kurslarının kapatılması kararı tepkilere neden oldu.

Şanlıurfalı eğitimci yazar Talat Deveci, yaptığı yazılı basın açıklaması ile özel öğretim kurslarının kapatılmasının yerinde bir karar olmadığını ve bunun eğitimde kaliteyi düşüreceğini söyledi.
Şanlıurfa’nın kalabalık nüfusuna ve eğitimdeki başarı sıralamasına dikkat çeken Deveci, şunları söyledi;
“Şanlıurfa 2 milyondan daha fazla nüfusa sahiptir. 850 bin öğrencinin olduğu ve Başarı sıralaması son sıralarda olan bir ilimizdir. Bu kadar yoğun bir nüfusa sahip bir memlekette çocuklarımızın batı illerdeki çocuklarla aynı şartlarda yarışamayacağı herkes tarafından bilinmektedir. Hal böyleyken eğitim kurumlarının teşvik edilmesi gerekirken kapatılmaya çalışılması aradaki uçurumun daha da artmasına hizmet edecektir.”

Kaynak: Urfakalesi.com

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı