Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 12:47
 
Özel Edessa Hastanesi hizmet vermeye başladı
Şanlıurfa'da, geçtiğimiz yıllarda kapılarını kapatan Özel Edessa Hastanesi, yeni yüzüyle hizmet vermeye başladı.
SAĞLIK Haberi
Özel Edessa Hastanesi hizmet vermeye başladı

Özel Edessa Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Hastalıkları, Ortopedi, Dahiliye, Göğüs Hastalıkları, Acil Servis, Rodyoloji Ünitesi, Emar, Laboratuvar branşları ile hasta kabullerine başladı.

Haliliye ilçesi Paşabağı Mahallesinde bulunan 83 yatak kapasiteli Özel Edessa Hastanesi yeniden hizmet vermeye başladı. 2016 yılının mart ayında sözleşmesi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından iptal edilen ve kapatılan hastane, faaliyet belgesinin alınmasıyla birlikte açıldı.

 

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Hastane Yönetici İrfan Kesen, işten atılan 246 çalışanın tamamının özlük hakları verilerek işe başladıklarını aktararak, "Hastanemiz bugün itibariye hasta kabulüne başladı, daha önce bazı sıkıntılar nedeniyle bazı problemler yaşandı, fakat gerekli bütün izinleri aldık, Hastanemiz 83 yatak kapasitesi ile yeni yönetim ve yeni kadrosu ile Şanlıurfa ve bölge halkına hizmet vermeye başladı. Amacımız bölgedeki sağlık sorunlarını ve iş istihdamının en aza indirilmesidir. Halkın her kesimden hastanemizin sunduğu imkanlardan faydalanabilmesi için bu hafta SGK ile anlaşması için ilgili kuruma resmi başvurumuzu yapacağız" dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı