Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 14:08 Bu haber 2023 kez okundu
 
Özel Celal Çiftçi ASML’de manevi atmosfer
İlahiyatçı Aziz Kutluay, Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesinde öğrencilere eğitim ve ahlakın önemini anlattı.
EĞİTİM Haberi
Özel Celal Çiftçi ASML’de manevi atmosfer

Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesi öğrencileri Şanlıurfa’nın tanınan simalarından Aziz Kutluay ile bir araya geldi. Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesi konferans salonunda düzenlenen konferansta konuşan Aziz kutluay, öğrencilere eğitimin önemini anlatarak, bir ülkenin geleceği için gençliğin önemine dikkat çekti. Konferansa Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi, Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesi Genel Koordinatörü Dilek Çiftçi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Gelecek genç nesillere bağlı

Gençlik yıllarında okumanın çok büyük bedeller gerektirdiğini söyleyen Aziz Kutluay, öğrencilere ellerindeki imkanların kıymetini bilmeleri gerektiğini söyledi.  Kendi dönemlerinde eğitim  olanaklarının kısıtlı olduğunu ve bu dönemde olanakların daha iyi olduğunu belirten Kutluay, “İyi bir gelecek için gençlerin sağlıklı bir eğitim alması gerekiyor. Bir ülkenin bir millettin geleceği genç nesilden geçer” dedi.

Kendi özüne dönmeli

Gençlerin televizyon ve sosyal medya etkisinde oldukça fazla kaldığını vurgulayan Kutluay, “Gençlik kendi kültürel ve dini değerlerini tam olarak bilmiyor. Bu da bir toplum açısından çok sıkıntılı bir durumdur. Gençler televizyon programları ve sosyal medya etkisinden kurtulmalıdır. Yoksa kendi özelerine dönme imkanları bulamazlar. Bu şekilde bir gençliğin ailesi, milleti ve ülkesine faydası olmaz.“ diye konuştu.

Önceliğimiz ahlaklı gençlik

Ardından kısa bir konuşma yapan Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi ise, “Gençler bir ülke bir millet ve ümmet için gelecek demektir. Bu yüzden ahlaklı ve eğitimli gençler yetiştirmemiz gerekiyor. Biz de Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesi olarak öncelik olarak ahlaklı öğrenciler yetiştirmek için çalışıyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı