Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 11:14 Bu haber 3084 kez okundu
 
Osman Ertörer Ortaokulu Bulgaristan Yollarında
Haliliye İlçesine bağlı Osman Ertörer Ortaokulu ortak olduğu ‘’Migrants İn The World History and Women’s Role’’ (Dünya tarihinde kadın göçmenlerin rolü) adlı Erasmus Projesi kapsamında, etkinliklere katılmak üzere 22 Nisan 2017 tarihinde Bulgaristan’ın Varna şehrine doğru yola çıkıyor.
EĞİTİM Haberi
Osman Ertörer Ortaokulu Bulgaristan Yollarında

Proje kapsamında İtalya, Portekiz, Romanya, İspanya, Bulgaristan ve Yunanistan gibi ülkeler yer alıyor.Bu ülkelerden gelecek olan öğretmen ve öğrencilerle beraber,Bulgaristan’ın  Varna kentinde proje konusu ile ilgili ortak bir çalışma yürütülecek.

      22 -29 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak olan proje çalışmalarında proje ekibine öğrenciler de dahil edilecek. Öğrencilerin Varna’daki ve diğer ülkelerden gelecek olan öğrencilerle etkileşime girerek farklı kültürlerle tanışmaları amaçlanıyor. Yapılan ziyaretlerde farklı ülkelerin eğitim sistemleri de proje ekibince yerinde incelenmiş olacak. Bulgaristan’a gidecek ekipte yer alan  Müdür Yardımcısı Mehmet Ayhan KOŞAK ve koordinatörler Hüseyin ELMAS ile Gamze BİLGİÇ, böyle bir çalışmanın içerisinde olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirttiler.

    Okul Müdürü M. Adnan İKBAL, proje geliştirme sürecinde en büyük desteğin Türkiye Cumhuriyeti Devletimizden geldiğini ifade ederken,Bulgaristan’a gidecek olan Öğretmen ve Öğrencilerimizin bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını belirterek,proje ekibine başarılar diledi.Temennimiz Erasmus Projesine başvuran tüm okullarımızın bu imkanlardan faydalanmasıdır,ifadesinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı