Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 11:18 Bu haber 1809 kez okundu
 
Okuma Evleri Kapılarını Sanatçılara Açtı
Karaköprü Belediyesi tarafından Esentepe ve Atakent mahallelerinde açılışları yapılan okuma evleri kapılarını sergi için resim ve fotoğraf sanatçılarına açtı. Sergilerin açılışını Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yaptı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Okuma Evleri Kapılarını Sanatçılara Açtı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü Belediyesi tarafından yaptırılan Esentepe ve Atakent okuma evlerindeki sergilerin açılışlarını gerçekleştirdi. Sergilerin açılışına; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcıları, Karaköprü Belediye Meclis Üyeleri ve sanatseverler katıldı.

 

Başkan Baydilli ve beraberindekiler ilk olarak Esentepe Mahallesindeki okuma evinde Ornito Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Özbey’in Karaköprü ilçe sınırlarında çektiği kuş fotoğraflarının sergilendiği serginin açılışını yaptı. Sergideki fotoğrafları inceleyen  Başkan Baydilli, fotoğraflardaki kuşlar hakkında sanatçı Yusuf Özbey'den bilgi aldı.

 Daha sonra beraberindekilerle Atakent'teki okuma salonuna geçen Başkan Metin Baydilli burada Ressam Hatice Oluk'un 'Karaköprü' temalı resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Sergi açılışlarının ardından açıklama yapan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli okuma evlerinin öğrencilerin ders çalışma alanı ve kütüphane olarak kullanmasının yanı sıra sanata da hizmet ettiğini dile getirdi.

 

Başkan Baydilli, "Okuma evlerimizde kültürel faaliyetlere de yer vermeye çalışıyoruz. Sanatçılarımızın eserlerini burada sergilemesiyle öğrencilerimiz ders çalışmaya gelirken bu sergileri de gezebilir, eserleri inceleyebilirler. Esentepe'deki okuma evimizde Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Özbey hocamızın Karaköprü'de çektiği kuş türleri sergisi, Atakent'te de Ressam Hatice Oluk hocamızın Karaköprü'yü ele alan resim sergileri var. Ben hocalarımı tebrik ediyorum, tüm vatandaşlarımızı sergilerimize bekliyorum" diye konuştu.

Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Özbey sergi imkanı sağladığı için ve açılışını yaptığı için teşekkür ederken, "Başkanıma hizmetleri için ve kültüre katkıları için teşekkür ederim. Karaköprü'de görüntülediğimiz Yeşil Arı Kuşu'nu Karaköprü'ye kazandırmak için de başkanımızdan destek isteyeceğiz ve kendisinin hassas davranacağını biliyorum. Ben tekrar desteklerinden dolayı Karaköprü Belediyesine ve başkanımıza teşekkür ederim" dedi.

Ressam Hatice Oluk ise yaptıkları eserlerin sergilenmesi için imkan veren Başkan Baydilli'ye teşekkür etti.

 

Esentepe ve Atakent Okuma evlerindeki sergiler on gün boyunca vatandaşların beğenisine sunulacak.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı