Haber Detayı
29 Temmuz 2017 - Cumartesi 09:34
 
Öcalan'ın doktoru da FETÖ'cü çıktı!
Gülen Cemaati soruşturması kapsamında ifade veren bir gizli tanık, Abdullah Öcalan'ın İmralı'daki doktorunun Cemaat imamı olduğunu iddia etti.
SİYASET Haberi
Öcalan'ın doktoru da FETÖ'cü çıktı!

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, polis memuru olduğunu ve bir dönem kendisinin de Cemaat imamı olduğunu söyleyen gizli tanık, 2009 yılında Ankara Emniyeti'nin sivil imamlarından birinin kendisini aradığını ve "Doktor Selçuk abi pasaport almak için gelecek, yardımcı ol" dediğini belirterek şunları ifade etti:

"Doktor Selçuk emniyete geldi, evrakları memur arkadaşa verdi. Daha sonra bayan memur arkadaş ‘S. N. bey, S.N. bey' diye bağırmaya başladı. Ancak ben gelen kişinin adını Selçuk biliyordum. Daha sonra bayan memur arkadaş, ‘abi senin getirdiğin adamın evrakı için sesleniyorum, cevap vermiyorsun' dedi. Böylece bu kişinin gerçek adını öğrendim."

Gizli tanık "Kartal" sözlerine şöyle devam etti:

"Bu şahıs hakkında araştırma yapınca bu kişinin Gaziantep'te zengin bir ailenin çocuğu olduğunu, Ankara'daki bir sağlık ocağında gerçekten doktorluk yaptığını ve daha sonra da Adalet Bakanlığı bünyesinde Abdullah Öcalan'ın doktoru olarak İmralı'da görevlendirildiğini öğrendim."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Zernews

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı