Haber Detayı
27 Ocak 2021 - Çarşamba 11:10 Bu haber 1364 kez okundu
 
O Aday'a Teveccüh Çığ Gibi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şubat sonuna kadar Şanlıurfa da dahil bütün illerde il kongrelerinin tamamlanacağını açıklamasının ardından AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlık adaylığını açıklayan Osman Elçi önceki dönemlerde AK Parti teşkilatlarında görev alması ve üst üste geçen seçimlerde üstlendiği sorumluluklarda başarılı çalışmalara katkı sunmanın, bölgeleri iyi tanımanın tecrübeleriyle İl Başkanlığı görevinde adaylığını açıkladı. Adaylığına çeşitli kesimlerden büyük ilgi gösterildi.
SİYASET Haberi
O Aday'a Teveccüh Çığ Gibi

Osman Elçi AK Parti Genel Merkezi'ne resmen İl Başkanlık müracaatını yaptıktan sonra çeşitli kesimlerden bu kararın doğru ve halkla iç içe Urfa'nın sorunlarını yakından takip eden biri olarak adaylığın Genel Merkez tarafından olumlu sonuçla değerlendirilmesinin beklentisi içinde olduklarını bildirdiler.      Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Adayı Osman Elçi ise şunları söyledi;

 

                                                       

 

Şanlıurfa Ak Partinin seçimlerde en çok oy aldığı ve Türkiye'de siyasi seçim tablosunu etkileyen İllerimizden biridir.

 

Aldığımız görevlerde hedefimiz bölgemizde ve ilimizde her zaman en yüksek oy oranını yakalamak ve Partimizim ilkelerini hizmetlerini halka en iyi şekilde anlatabilmektir. Urfa her kesimden, her kültürden insanların birlikte yaşadığı artık büyük bir şehirdir. Adeta bir mozaiği andıran farklı kültürlerden oluşan, bölgelerimizdeki yaşam biçimleriyle başka İllerden farklı bir görünüm arz eden ilimizin, doğal olarak seçim stratejileri ve hizmetleri de farklı bir görünüm arz etmektedir. Bu farklılığın bilinciyle halkımızın istek ve sorunlarını çözmede Yerel yönetimlerle ve parti teşkilatlarına büyük işler düşmektedir.

 

Tüm bunların yürütülmesinde ve koordinasyonunda İl Başkanlığı gibi bir görevin aslında büyük görev ve sorumlukları vardır.

 

Bu sorumlulukları bu yükü taşıyacak üstlenecek görevin talibiyim. Önce ALLAH’ın yardımı sonrada partimiz üyelerinin destekleriyle Urfa’da çıtayı daha da yükseklerde tutarak taşıyacağımız bayrağı daha da yükseklerde dalgalandırmak için adaylık başvurumu yaptım. 

 

Benimle birlikte bu göreve talip olan tüm arkadaşlara sağlık sıhhat temennileriyle birlikte başarılar diliyorum.

 

Ak Parti İl Başkanlığı seçiminin ve ardından yapılacak Şanlıurfa Ak Parti İl Kongresinin Ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını, başarılı geçmesini diliyorum...''İfadelerine yer verildi.

 

                             

 

HABER: AYSEL KIRIŞAN

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı