Haber Detayı
31 Mayıs 2021 - Pazartesi 22:22
 
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden yüz yüze eğitime ilişkin önemli açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, ’’Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.
EĞİTİM Haberi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının sona ermesiyle birlikte açıkladığı 1 Haziran Kademeli Normalleşme planının akabinde milyonlarca öğrencinin merakla beklediği okullarda yüz yüze eğitim takviminin nasıl seyredeceğine ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Selçuk, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

''Ülkemiz genelinde kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki  ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir.

 

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

 

Köy ve Seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır.

 

Okullarımızdaki yüz yüze eğitime katılım isteğe bağlıolup ’’Eğitim kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’’ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

 

                                    

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı